Autor: Maciej Nowocień

PGE Skrę i IBB Polonię Londyn wciąż łączy przyjaźń

Tak udanej wieloletniej współpracy życzymy każdemu. PGE Skra już od kilku sezonów jest klubem partnerskim IBB Polonią Londyn, a dla obu klubów to duży powód do dumy.

PGE Skra od wielu lat współpracuje z londyńskim klubem, który znacznie wpłynął na promocję siatkówki na Wyspach Brytyjskich. IBB Polonia Londyn z roku na rok rozwijała się, zarówno sportowo, jak i organizacyjnie. Dziś może pochwalić się kilkukrotnym mistrzostwem Anglii oraz występami w elitarnej Lidze Mistrzów.

Angielski klub, którego prezesem jest Bartek Łuszcz, wiele nauczył się od PGE Skry, o czym podkreśla na każdym kroku. To właśnie w Bełchatowie IBB Polonia rozegrała mecz Pucharu Challenge z węgierskim Fino Kaposvar. Drużyna z Londynu gościła również podczas Ogólnopolskiego Zlotu Kibiców PGE Skry i rozegrała mecz towarzyski z bełchatowskim zespołem. Co więcej, bełchatowianie gościli u swoich przyjaciół podczas turnieju London Legacy Cup.

To jednak nie wszystko. IBB Polonia z powodu pandemii nie miała okazji występować w mistrzostwach Anglii w minionym sezonie, a brakowało jej też profesjonalnych obiektów, gdzie mogłaby przygotować się do rozgrywek Ligi Mistrzów. PGE Skra wyszła naprzeciw swoim przyjaciołom i… zaprosiła siatkarzy Polonii do Polski. Londyńczycy mogli trenować w hali Energia, korzystać z siłowni, a także rozegrali mecz kontrolny z drugim zespołem PGE Skry.

Współpraca PGE Skry z IBB Polonią Londyn odbywa się również na płaszczyźnie organizacyjno-marketingowej. Podczas meczów Ligi Mistrzów w sezonie 2020/2021 na specjalnych bandach LED w hali Energia można było zauważyć sekwencję poświęconą właśnie klubowi z Anglii. To idealny przykład wymiany wiedzy i doświadczeń funkcjonowania klubów na arenie międzynarodowej, a także wspólna praca na rzecz rozwoju siatkówki na świecie.

– Przez lata funkcjonowania w siatkówce doskonale wiem, co znaczy solidny partner we współpracy, a IBB Polonia Londyn jest właśnie takim dla PGE Skry i to już od ośmiu lat. Mówi się, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, ale my jesteśmy ze sobą zarówno w dobrych, jak i złych momentach. Cieszę się, że polonijny klub w Anglii, gdzie mieszka wielu naszych rodaków, tak mocno się rozwinął i propaguje siatkówkę. Mam nadzieję, że przed naszymi drużynami jeszcze wiele sukcesów, a kto wie czy kiedyś nie spotkamy się w finale Ligi Mistrzów? - mówi Konrad Piechocki, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.

- Nasze partnerstwo z PGE Skrą Bełchatów jest dla nas wielkim powodem do dumy. Działacze PGE Skry zobaczyli nasz potencjał już w 2013 roku. Dla nas najważniejsza w partnerstwie jest szczera pomoc, której PGE Skra udziela nam na każdym kroku. Globalna marka, jaką jest klub z Bełchatowa, jest też dla nas świetnym uwiarygodnieniem naszych działań. To między innymi dzięki bełchatowianom możemy już trzeci rok z rzędu występować w Lidze Mistrzów, nasi zawodnicy grali i trenowali w Bełchatowie, a pracownicy mogą regularnie szkolić się na światowej klasy eventach organizowanych w hali Energia. PGE Skra to nasi przyjaciele, którzy żyją w pełnej zgodzie z hasłem: Więcej niż pasja, więcej niż siatkówka - mówi Bartek Łuszcz, prezes IBB Polonii Londyn.

Po więcej informacji na temat IBB Polonii Londyn zapraszamy na stronę www.polonia.vc. Warto też wspomnieć, że już wkrótce grono klubów partnerskich PGE Skry powiększy się.

Sponsorem strategicznym PGE Skry Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.