Autor: Biuro prasowe

PGE GiEK Sponsorem Meczu z GKS-em Katowice

Spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE – lider branży wydobywczej węgla brunatnego i największy wytwórca energii elektrycznej w Polsce – została Sponsorem Meczu z GKS-em Katowice.

Spółka PGE GiEK została Sponsorem Meczu z GKS-em Katowice. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 20 lutego o godz. 20:30 w Bełchatowie. Będzie to przedostatni mecz siatkarzy PGE Skry w fazie zasadniczej PlusLigi przed własną publicznością – warto więc pojawić się w poniedziałek w hali Energia i wspólnie ze Sponsorem Meczu przeżywać sportowe emocje oraz wspierać zawodników w walce o ligowe punkty!

Spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PGE – największego przedsiębiorstwa sektora elektroenergetycznego w Polsce. Firma jest liderem branży wydobycia węgla brunatnego w kraju, a także największym wytwórcą energii elektrycznej w Polsce, pokrywającym około 40% krajowego zapotrzebowania na energię. W skład PGE GiEK wchodzi siedem oddziałów zlokalizowanych na terenie pięciu województw, w tym Kopalnia i Elektrownia Bełchatów, a także Centrala spółki.

PGE GiEK jest również mecenasem bełchatowskiego sportu, zaangażowanym w działania promujące aktywność fizyczną, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Firma od lat wspiera m.in. sekcje siatkówki chłopców i dziewcząt oraz sekcję pływacką EKS-u Skry Bełchatów. PGE GiEK była także głównym sponsorem Energetycznego Pikniku Rodzinnego, który we wrześniu 2022 r. odbył się w Bełchatowie.

***

Więcej informacji o działalności PGE GiEK znaleźć można na stronie https://pgegiek.pl/.