Autor: Marta Pawlak

PGE GiEK Skra zagra ze Ślepskiem Malow Suwałki. Zapowiedź meczu 10. Kolejki PlusLigi

We wtorek 5 grudnia o godz. 15:45 PGE GiEK Skra Bełchatów podejmie we własne hali drużynę Ślepska Malow Suwałki. Ostatni mecz rozegrany w hali Energia zakończył się zwycięstwem w czterech setach bełchatowskiej drużyny.

We wtorek 5 grudnia o godzinie 15:45 PGE GiEK Skra Bełchatów rozpocznie kolejny w sezonie 2023/2024 mecz przed własną publicznością. Rywalem bełchatowskiej drużyny będzie plasujący się na 10. Miejscu w tabeli PlusLigi Ślepsk Malow Suwałki.

Drużyna Ślepkska Malow Suwałki zajmuje aktualnie 10. Miejsce w tabeli PlusLigi, mając na swoim koncie 3 wygrane oraz 6 przegnanych meczów. Rozgrywki w sezonie 2023/2024 drużyna z Suwałk rozpoczęła od zwycięstwa za trzy punkty (3:1) z debiutującym w plusligowych rozgrywkach Extact Systems Herampol Częstochowa. W kolejnym spotkaniu drużyna Ślepsk Malow Suwałki uległa 0:3 Asseco Resovi Rzeszów. Drużyna prowadzona przez Dominika Kwapisiewicza ma na swoim koncie dwa zwycięstwa zamknięte w trzech setach – z GKS-em Katowice oraz Eneą Czarnymi Radom. Ostatnie pięć spotkań Ślepska Malow Suwałki zakończyło się zwycięstwem przeciwnika. Przegrali 1:3 z Barkomem Każany Lwów oraz 0:3 z KGHM Cuprum Lubin, BOGDANKĄ LUK Lublin, Treflem Gdańsk i Projektem Warszawą.

W poprzednim meczu rozegranym w hali Energia PGE GiEK Skra Bełchatów w świetnym stylu pokonała 3:1 wicelidera tabeli – Projekt Warszawę.

Wtorkowy mecz będzie dziewiątym spotkaniem drużyn w ramach rozgrywek PlusLigi. Pięć z nich zapisało się na koncie bełchatowian, natomiast trzy wygrała drużyna z Suwałk, której tylko raz udał się wygrać w hali Energia. Oby we wtorek udał się dopisać kolejne zwycięstwo po stronie żółto-czarnej drużyny.

Bilety na mecz dostępne są na bilety.skra.pl