Autor: Marta Pawlak

PGE GiEK Skra zagra z PSG Stalą Nysa. Zapowiedź meczu 3. kolejki

Już w piątek 27 października o godz. 20:30 PGE GiEK Skra rozegra mecz 3. kolejki PlusLigi. Rywalem bełchatowian będzie PSG Stal Nysa.

W najbliższy piątek, 27 października o godz. 20:30 PGE GiEK Skra Bełchatów rozegra kolejny w tym sezonie mecz wyjazdowy. Tym razem rywalem żółto-czarnej drużyny będzie PSG Stal Nysa. Trenerem nyskiej drużyny, która ubiegły sezon zakończyła na siódmej pozycji, jest doskonale znany siatkarskim kibicom Daniel Pliński.

PSG Stal Nysa rozegrała w tym sezonie dwa spotkania, oba zakończone wynikiem na korzyść rywali. W pierwszej kolejce ulegli 0:3 drużynie aktualnego Mistrza Polski – Jastrzębskiemu Węglowi, a w drugiej kolejce stoczyła bój w „derbach Opolszczyzny” z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, który pomimo znakomitej postawy zawodników z Nysy i prowadzenia 2:0 zakończył się wynikiem na korzyść trzykrotnego zwycięscy Ligi Mistrzów.

W ostatnich pięciu spotkaniach między PGE GiEK Skrą Bełchatów a PSG Stalą Nysa, bełchatowianie wygrali 3 spotkania (z czego 1 w Bełchatowie i 2 w Nysie). Mamy nadzieję, że i tym razem nyska hala okaże się szczęśliwa dla PGE GiEK Skry, a drużyna wróci do Bełchatowa nie tylko ze zwycięstwem, ale także kompletem punktów!