Autor: Marta Pawlak

PGE GiEK Skra zagra z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Zapowiedź meczu 16. kolejki PlusLigi

W niedziele 14 stycznia o godz. 14:45 w hali Energia PGE GiEK Skra Bełchatów zmierzy się z trzykrotnym zwycięzcą Ligi Mistrzów – Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Spotkanie w ramach 16. kolejki PlusLigi obejrzy komplet publiczności.

W sezonie 2023/2024 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmaga się nie tylko z rywalami na boisku, ale także problemami kadrowymi. W drużynie trzykrotnych zwycięzców Ligi Mistrzów z kontuzjami zmagali się między innymi Bartosz Bednorz czy Marcin Janusz, a z gry nadal wyłączony jest przyjmujący reprezentacji Polski Aleksander Śliwka. Kędzierzynianie plasują się aktualnie na 9. Pozycji w tabeli, wygrywając z następną w tabeli PGE GiEK Skrą, trzema punktami. ZAKSA w tym sezonie wygrała 7 spotkań, a w ośmiu starciach musiałą uznać wyższość rywali. Jutrzejszy rywal bełchatowian walczy także w Lidze Mistrzów, gdzie w czwartek, 11 stycznia uległ 0:3 drużynie Olimpiacosu Piraeus.

W niedzielnym meczu czeka nas starcie atakujących. Po przeciwnych stronach siatki staną Dawid Konarski oraz Łukasz Kaczmarek. Dawid zajmuje aktualnie 5. Miejsce w rankingu atakujących, mając na swoim koncie 249 punktów (w tym 219 zdobytych atakiem). Atakujący reprezentacji Polski – Łukasz Kaczmarek w tym sezonie zgromadził na swoim koncie 209 punktów, 174 z nich zdobywając atakiem.