Autor: Biuro Prasowe

PGE GiEK Skra z licencją na sezon 2023/2024

PGE GiEK Skra Bełchatów otrzymała licencję upoważniającą do udziału w rozgrywkach PlusLigi w sezonie 2023/2024. To konsekwencja działań bełchatowskiego Klubu, którego celem jest jak najlepsze przygotowania się do rozgrywek pod względem organizacyjnym oraz sportowym.

Ostatnie miesiące w bełchatowskim klubie upłynęły pod znakiem zmian. Powstała nowa drużyna, w której skład wchodzą między innymi mistrz Europy 2023 Grzegorz Łomacz, dwukrotny mistrz świata Dawid Konarski, czy libero reprezentacji Francji Benjamin Diez oraz młodzi zawodnicy, którzy w przyszłości stanowić będą o sile polskiej siatkówki. Zmiany zaszły także we władzach Klubu. Nowy zarząd KPS Skra Bełchatów postawił przede wszystkim na uporządkowanie kwestii organizacyjnych oraz finansowych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania Klubu. Współpraca zarządu Skry z pracownikami klubu, którzy stanowią o sile organizacji, pozwoliła stworzyć fundamenty, będące podstawą wszystkich działań oraz umożliwiające w nadchodzącym sezonie walkę o określone cele sportowe. Uzyskana stabilizacja, będąca konsekwencją tych starań, przełożyła się również na zaufanie obecnych oraz nowych partnerów biznesowych. 

Niezwykle istotnym efektem działań prowadzonych przez Klub, jest otrzymanie licencji upoważniającej drużynę PGE GiEK Skra Bełchatów do uczestnictwa w rozgrywkach PlusLigi w sezonie 2023/2024. To właśnie ten dokument daje nam oraz naszym kibicom, gwarancję 23 sezonu bełchatowskiej drużyny w najwyżej klasie rozgrywkowej w Polsce. Bełchatowski Klub liczy, że w nadchodzącym sezonie drużyna sprawi żółto-czarnym kibicom wiele radości i siatkarskich emocji.