Autor: Biuro Prasowe

PGE GiEK Skra stawia na wychowanka! Wiktor Nowak zostaje

Wiktor Nowak – 25-letni rozgrywający zostaje w PGE GiEK Skrze Bełchatów. To będzie drugi z rzędu sezon bełchatowianina w żółto-czarnych barwach.

Wiktor Nowak to pochodzący z Bełchatowa niespełna 25-letni rozgrywający. Swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał na parkietach hali Energia, reprezentując barwy EKS-u Skry Bełchatów. W barwach bełchatowskich juniorów sięgnął w 2018 roku po mistrzostwo Polski juniorów. Wtedy zdobył jednocześnie nagrodę dla najlepszego rozgrywającego turnieju.

25 lutego 2018 roku rozgrywający zadebiutował w rozgrywkach PlusLigi w barwach PGE Skry Bełchatów. W imponującym stylu poprowadził wtedy bełchatowian do zwycięstwa 3:2 nad drużyną z Radomia. Nowak zastąpił w tym meczu kontuzjowanych: Grzegorza Łomacza i Marcina Janusza.

Wiktor Nowak ma na swoim koncie rywalizację w Tauron 1. Lidze. Bronił barw BBTS-u Bielsko-Biała, KPS-u Siedlce oraz Avii Świdnik. W sezonie 2020/2021 związał się dwuletnim kontraktem z grającymi w PlusLidze Enea Czarnymi Radom.


Wrócił do siebie

W sezonie 2023/2024 Wiktor Nowak wrócił do rodzinnego miasta i reprezentował ponownie PGE GiEK Skrę Bełchatów. W żółto-czarnych barwach pojawił się na boisku w 29 spotkaniach. Młody rozgrywający wchodził na parkiet zadaniowo, prezentując bardzo dobrą zagrywkę. To pozwoliło mu zapisać na swoim koncie sześć asów serwisowych.

Wiktor Nowak miał także okazję występować w biało-czerwonych barwach. Reprezentował Polskę podczas mistrzostw Europy U-20 oraz mistrzostw świata U-21. W juniorskiej kadrze trenował pod okiem Michała Bąkiewicza.

Sezon nowych doświadczeń

- Za nami wymagający sezon, który mimo naszej determinacji i walki do końca, nie zakończył się po naszej myśli. Oczywiście naszym celem był awans do fazy play-off. Doceniam doświadczenie, które zdobyłem w ciągu tego roku. To nieoceniona wiedza i umiejętności, które przyniosą korzyści w przyszłości – powiedział Wiktor Nowak. – Przychodząc do Skry, mówiłem, że mam ten klub w sercu. Cieszę się, że również w nadchodzącym sezonie będę reprezentować żółto-czarne barwy – dodał.

- Historia Wiktora Nowaka, to idealny przykład dostrzeżenia i wykorzystania przez nasz klub potencjału młodego zawodnika. Przeszedł on w Skrze cały proces szkolenia, aby następnie zdobywać cenne doświadczenie jako pierwszy rozgrywający w innych drużynach. Dziś Wiktor stanowi o sile bełchatowskiego zespołu. Jest wartością dodaną, dzięki której możemy myśleć o realizacji założonych przez nas celów – powiedział Wiesław Deryło, prezes zarządu KPS Skra Bełchatów S.A.