Autor: Biuro Prasowe

PGE GiEK Skra stawia na siatkarskie talenty

PGE GiEK Skra Bełchatów podjęła intensywne działania w obszarze szkolenia młodzieży oraz realizacji programu promującego dyscyplinę i rozwijającego najbardziej obiecujące talenty siatkarskie. Celem działań klubu jest wspieranie ich rozwoju, a w przyszłości wzmocnienie pierwszej drużyny. Plan ten możliwy będzie do zrealizowania dzięki nowej współpracy z Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa.

Dziś w Skrze Bełchatów nietrudno znaleźć młodych i utalentowanych zawodników, którzy rozwijają się pod okiem doświadczonego sztabu szkoleniowego. Pochodzący z regionu łódzkiego Wiktor Nowak czy Mateusz Nowak mają możliwość ogrywania się w jednej z najlepszych lig świata, a nabyte przez nich umiejętności stanowią o sile bełchatowskiej drużyny. Skra Bełchatów od lat obserwuje i doskonale zna największe siatkarskie talenty z regionu, przyszedł jednak czas przyjrzeć się młodzieży z województw ościennych.


Współpraca między Skrą Bełchatów a AZS-em Częstochowa obejmuje szeroki zakres działań, od szkolenia po aspekty organizacyjne, marketingowe i edukacyjne, co obiecuje korzyści dla obu stron. Doświadczony klub, jakim jest KPS Skra Bełchatów S.A., przyniesie swoją wiedzę i doświadczenie, a z drugiej strony, AZS Częstochowa otworzy drzwi dla nowych talentów. Wspólne inicjatywy, takie jak mecze towarzyskie rozgrywane w Częstochowie oraz zapraszanie AZS-u Częstochowa do udziału w organizowanych przez bełchatowian wydarzeniach sportowych, mają na celu promowanie dyscypliny wśród młodzieży.

AZS Częstochowa to znany ośrodek szkoleniowy na siatkarskiej mapie Polski, który od ponad 10 lat stwarza perspektywy rozwoju dla uzdolnionej młodzieży, nie tylko z Częstochowy, ale z terenu całego kraju. Częstochowska drużyna to aktualny mistrz Polski Juniorów, a także wielokrotny triumfator mistrzostw Polski Juniorów Młodszych oraz Kadetów. Wśród najbardziej znanych wychowanków częstochowskiej drużyny wyróżnić można Remigiusza Kapicę (PSG Stal Nysa), Kamila Szymurę (PSG Stal Nysa), Przemysława Kupkę (PGE GiEK Skra Bełchatów) czy Dominika Teklaka (Enea Czarni Radom).

- Współpraca, której się podejmujemy, stwarza ogromne szanse dla każdej ze stron, ale przede wszystkim dla zdolnej młodzieży, która będzie miała możliwość rozwijać się w tak znanym ośrodku siatkarskim, jakim jest Częstochowa.  Liczymy na to, że wspólnymi siłami wychowamy kolejne talenty i nadzieje polskiej siatkówki – powiedział Wiesław Deryło, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.

- Cieszymy się, że dzięki naszemu partnerstwu będziemy mogli podzielić się z częstochowską drużyną również wiedzą z zakresu marketingu sportowego, budowania relacji biznesowych, efektywnego sponsoringu i zarządzania klubem siatkarskim. Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca przyniesie wiele dobrego dla obu organizacji i ich otoczenia. Przed naszym Klubem kolejne projekty w zakresie szkolenia i promocji siatkówki, już wkrótce przedstawimy więcej szczegółów na ich temat – dodał Wiceprezes Zarządu, Tomasz Koprowski.

- Cieszymy się ze współpracy z tak uznanym klubem, jak Skra Bełchatów. To dla nas ogromne wyróżnienie i chcemy, aby nasze działania obejmowały nie tylko płaszczyznę sportową i wychowawczą, ale także działania z zakresu marketingu czy rozwoju klubu. Nasze partnerstwo stwarza nam możliwość uzyskania wsparcia przez doświadczony klub i daje nam szansę na kompleksowy rozwój – powiedział Wojciech Pudo, prezes Eco-Team AZS-u Stoelzle Częstochowa. - Z naszej strony chcemy zapewnić Skrze najlepsze szkolenie młodzieży, która z całej Polski przyjeżdża do Częstochowy. Chcemy sprawić, aby najzdolniejsi zawodnicy mieli możliwość trenowania, a w dalszej perspektywie także reprezentowania barw PGE GiEK Skry Bełchatów – dodał.

Częstochowska myśl szkoleniowa przez lata kształtowała młodych zawodników, którzy stanowili o sile polskiej siatkówki. AZS Częstochowa w swojej historii aż sześciokrotnie sięgał po mistrzostwo Polski, dwukrotnie zdobył Puchar Polski, z sukcesami rywalizował także na arenie międzynarodowej, zwyciężając Challenge Cup i kończąc rywalizację w Pucharze CEV na trzecim miejscu. Pod okiem częstochowskich trenerów rozwijali się zawodnicy, których oglądać mogliśmy także na bełchatowskich boiskach, Michał Bąkiewicz, Piotr Gruszka czy Dawid Murek, to tylko kilku z zawodników, którzy w swojej karierze reprezentowali zarówno barwy AZS-u Częstochowy, jak i Skry Bełchatów.

Wkrótce Skra Bełchatów przedstawi kolejne informacje dotyczące szkolenia młodzieży oraz promocji siatkówki wśród najmłodszych. Klub zaprezentuje osoby odpowiedzialne za ten obszar oraz zakres działań szkoleniowych, który obejmie przede wszystkim teren naszego kraju, ale planowane są również działania poza jego  granicami.