Autor: Biuro Prasowe

PGE GiEK Skra już bez Mateusza Poręby. Środkowy wraca z wypożyczenia

Środkowy Mateusz Poręba w nadchodzącym sezonie nie będzie już reprezentował barw bełchatowskiej drużyny. Mateuszu, dziękujemy za cały sezon spędzony w PGE GiEK Skrze i życzymy powodzenia w dalszej karierze!

Mateusz Poręba dołączył do bełchatowskiej Skry przed sezonem 2023/2024 na zasadzie wypożyczenia z Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

- Mateusz w trakcie sezonu stał się dla PGE GiEK Skry ważnym ogniwem i miał duży wkład w wyniki naszej drużyny. Za to mu bardzo dziękujemy - powiedział prezes KPS Skry Bełchatów, Wiesław Deryło. - Przed Mateuszem duża siatkarska przyszłość. Cieszymy się, że nasz klub miał swój mały udział w rozwoju tego zawodnika - dodał Tomasz Koprowski, wiceprezes KPS Skry Bełchatów.

Ważny punkt drużyny

Środkowy w żółto-czarnych barwach zdobył 247 punktów w 31 meczach, notując przy tym 15 asów serwisowych oraz 59 punktowych bloków. Warto dodać, że Mateusz Poręba wybrany został najlepszym zawodnikiem pierwszego ze spotkań o dziewiąte miejsce w sezonie 2023/2024.

- Ten rok był dla mnie niesamowity i bardzo żałuję, że to był tylko rok. Przez cały sezon zrobiłem duży progres, ale przede wszystkim czułem ogromne wsparcie od zarządu, drużyny, kibiców, a także partnerów biznesowych. Cieszę się, że mogłem reprezentować barwy tak utytułowanej drużyny – powiedział Mateusz Poręba.

Mateuszu, dziękujemy za ten jeden sezon w barach PGE GiEK Skry Bełchatów! Życzymy powodzenia w dalszej karierze i do zobaczenia na siatkarskich boiskach!