Autor: Marta Pawlak

PGE GiEK Skra gra z wiceliderem. Zapowiedź meczu 8. Kolejki PlusLigi

W sobotę 25 listopada o godz. 14:45 PGE GiEK Skra podejmie w hali Energia Projekt Warszawę. Starcie przed własną publicznością z aktualnym wiceliderem PlusLigi to doskonała okazja, aby bełchatowianie odbudowali pewność siebie i rozpoczęli powrót na zwycięską ścieżkę.

W sobotę 25 listopada o godz. 14:45 drużynę z Bełchatowa czeka kolejne w tym sezonie spotkanie przed własną publicznością. Rywalem, zajmującej aktualnie 14. Miejsce w tabeli, PGE GiEK Skry będzie wicelider rozgrywek PlusLigi – Projekt Warszawa.

Choć początek rozgrywek w wykonaniu PGE GiEK Skry Bełchatów wyglądał naprawdę obiecująco, a bełchatowianie świetnie zaprezentowali się w przegranym 1:3 meczu z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle oraz wygrali w pięciu setach z KGHM Cuprum Lubin i PSG Stalą Nysa, to kolejne spotkania nie układały się po myśli drużyny z Bełchatowa, która przegrała 1:3 trzy kolejne mecze (z BOGDANKĄ LUK Lublin, Treflem Gdańsk oraz Exact Systems Hemarpolem Częstochowa).

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja Projektu Warszawa, który wygrał wszystkie rozegrane do tej pory spotkania, tracąc punkt jedynie w wygranym 3:2 starciu z BOGDANKĄ LUK Lublin. Tym samym drużyna ze stolicy zajmuje aktualnie 2. miejsce w rozgrywkach PlusLigi, ustępując jedynie Jastrzębskiemu Węglowi. W miniony czwartek warszawska drużyna rozpoczęła, od wygranej 3:0 nad Calcit Volley, zmagania w CEV Challenge Cup.

Dla obu drużyn będzie to już sześćdziesiąte pierwsze starcie w PlusLidze (od sezonu 2003/2004). Statystyki zdecydowanie przemawiają PGE GiEK Skry Bełchatów, która wygrała aż 49 z 60 wcześniejszych spotkań (28 w Bełchatowie i 21 w Warszawie). Oby w niedzielę udało się zapisać na koncie bełchatowian zwycięstwo nr 50!

Bilety na sobotni mecz dostępne są na bilety.skra.pl oraz stacjonarnie