Autor: Marta Pawlak

PGE GiEK Skra Bełchatów zagra z GKS-em Katowice. Zapowiedź meczu 11. kolejki PlusLigi.

W sobotę 9 grudnia o godz. 17:30 PGE GiEK Skra Bełchatów rozegra w katowickim Ośrodku Sportowym „Szopienice” mecz 11. kolejki PlusLigi. Rywalem bełchatowian będzie GKS Katowice.

W najbliższą sobotę o godzinie 17:30 PGE GiEK Skra Bełchatów rozegra kolejny w sezonie 2023/2024 mecz wyjazdowy. Rywalem bełchatowian będzie zajmujący 15. miejsce w tabeli PlusLigi GKS Katowice.

Katowiczanie rozegrali w tym sezonie 10 spotkań, jednak tylko jedno zakończyło się ich zwycięstwem. W 9. kolejce rozgrywek pokonali oni 3:2 Exact Systyems Herampol Częstochowę. Pozostałe spotkania rozegrane przez GKS zakończyły się zwycięstwem rywali.

W drużynie z Katowic zobaczyć będziemy mogli dwóch zawodników, którzy w poprzednich sezonach reprezentowali barwy bełchatowskiej Skry – środkowego Sebastiana Adamczyka oraz przyjmującego Lukasa Vasinę.

Dotychczas w rozgrywkach PlusLigi zespoły spotkały się 16 razy, a znaczna część (aż 13) spotkań została wygrana przez PGE GiEK Skrę Bełchatów.  Liczymy, że również tym razem to bełchatowianie wyjdą zwycięsko z tego starcia i wrócą do hali Energia z kompletem punktów!