Autor: Biuro Prasowe

PGE GiEK Skra Bełchatów nie przedłużyła umowy z Pierr’em Derouillonem

Francuski przyjmujący Pierre Derouillon nie będzie dłużej zawodnikiem PGE GiEK Skry Bełchatów. Dziękujemy za reprezentowanie żółto-czarnych barw i życzymy powodzenia w dalszej karierze!

PGE GiEK Skra Bełchatów była pierwszym zagranicznym klubem w karierze młodego przyjmującego, który większość swojego siatkarskiego życia spędził w lidze francuskiej, reprezentując barwy między innymi Spacer’s Toulouse Volley czy Tours Volley-Ball. Pierre Derouillon dołączył do bełchatowskiej drużyny na początku września 2023 roku, aby wspomóc Klub w przygotowaniach do sezonu, pod nieobecność członków drużyn narodowych. Miesiąc wspólnych treningów zaowocował propozycją współpracy ze strony włodarzy PGE GiEK Skry Bełchatów. W grudniu 2023 Zarząd Klubu, mając na uwadze problemu zdrowotne Mateusza Miki oraz zakończenie jego występów w PGE GiEK Skrze, zdecydował się na  przedłużenie kontraktu z francuzem, aż do końca sezonu.

Pierre Derouillon reprezentował barwy PGE GiEK Skry Bełchatów w 22 spotkaniach, notując na swoim koncie 92 punkty. Najlepszym występem pod względem ilości zdobytych punktów był zdecydowanie mecz z Treflem Gdańsk, w którym francuz wystąpił na pozycji atakującego. W spotkaniu z gdańską drużyną Derouillon zdobył aż 22 punkty.

- W trakcie sezonu mieliśmy wiele wzlotów i upadków. Koniec końców nie osiągnęliśmy naszego celu, jakim był awans do fazy play-off, ale nie poddaliśmy się i walczyliśmy do końca. Jestem dumny z drużyny i z tego, jak wyglądał ten sezon – podsumował Pierre Derouillon. - Przede wszystkim chciałbym serdecznie podziękować kibicom PGE GiEK Skry Bełchatów. Dziękuję Wam za niezmienną obecność i wsparcie przez cały sezon. Oczywiście, nie mogę zapomnieć także o partnerach biznesowych klubu, którzy towarzyszyli nam podczas każdego meczu w hali Energia. Wasza obecność i wsparcie były dla nas niezwykle ważne – dodał.

Po zakończeniu sezonu PGE GiEK Skra Bełchatów nie przedłużyła kontraktu z francuskim przyjmującym – dziękujemy za reprezentowanie żółtoczarnych barw i życzymy powodzenia w dalszej karierze!