Autor: Biuro Prasowe

PGE GiEK Skra Bełchatów przedłużyła kontrakt z francuskim przyjmującym

PGE GiEK Skra Bełchatów przedłużyła kontrakt z 24 – letnim francuskim przyjmującym. Pierre Derouillon reprezentował będzie barwy bełchatowskiej drużyny do końca sezonu 2023/2024.

Przyjmujący pojawił się w Bełchatowie na początku września, aby wspomóc Klub w przygotowaniach do sezonu, pod nieobecność zawodników grających w reprezentacjach narodowych. Po miesiącu wspólnych treningów włodarze PGE GiEK Skry Bełchatów zdecydowali się na podpisanie kontraktu z młodym francuskim przyjmującym. Pierre reprezentował barwy PGE GiEK Skry Bełchatów ośmiu spotkaniach plusligowych, notując na swoim koncie 41 punktów. Najlepszym występem pod względem ilości zdobytych punktów był zdecydowanie mecz z Treflem Gdańsk, w którym francuz wystąpił na pozycji atakującego. W spotkaniu z gdańską drużyną Derouillon zdobył aż 22 punkty.

Dobra postawa zawodnika podczas rozgrywek oraz treningów sprawiła, że włodarze bełchatowskiego Klubu zdecydowali się na przedłużenie kontraktu z zawodnikiem. Francuz reprezentował będzie barwy PGE GiEK Skry Bełchatów do końca sezonu 2023/2024.