Autor: Marta Pawlak

Pełne trybuny hali Energia poniosły PGE GiEK Skrę do zwycięstwa za trzy punkty z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

W meczu 16. Kolejki PlusLigi PGE GiEK Skra Bełchatów wygrała 3:0 (25:12; 28:26; 25:22) z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle. Najlepszym zawodnikiem wybrany został atakujący bełchatowian Dawid Konarski.

Pierwszy set to kompletna dominacja bełchatowian, którzy zdobywali punkty w praktycznie każdym elemencie gry, co pozwoliło im już od początku budować prowadzenie nad trzykrotnym zwycięzcą Ligi Mistrzów. Popis w polu zagrywki Adriana Aciobanieti oraz doskonała gra jego kolegów z drużyny, sprawił że PGE GiEK Skra Bełchatów zdobyła 7 punktów z rzędu, a na tablicy wyników mogliśmy oglądać wynik 15:7. Nie był to jednak koniec dominacji w wykonaniu Skry. Choć pozwolili oni zdobyć ZAKSIE jeden punkt, to szybko wrócili do zdobywania kolejnych oczek, doprowadzając do rzadko spotykanego w siatkówce wyniku 20:8. Pierwszą partię wynikiem 25:12 dla PGE GiEK Skry Bełchatów zakończył blok Adriana Aciobanieti.

Drugiego seta lepiej rozpoczęła ZAKSA, która po zagrywkach Bartosza Bednorza prowadziła już 2:6, a w kolejnych akcjach odskoczyła na pięć oczek 4:9 i choć gospodarze gonili wynik, to drużyna z Kędzierzyna-Koźla wciąż prowadziła (18:20). Skra odrobiła straty dopiero przy stanie 23:23, kiedy po raz kolejny świetnie w ataku pokazał się Dawid Konarski. Goście mieli już w górze piłkę meczową, jednak dobra postawa zawodników Skry sprawiła, że drugi set zakończył się gra na przewagi. W nerwowej końcówce niesamowitym opanowaniem popisał się Bartłomiej Lemański, który zakończył seta asem serwisowym (28:26).

Trzecią partię wynikiem 1:4 otworzyli kędzierzynianie. Jednak PGE GiEK Skra szybko odwróciła wyniki i na tablicy mieliśmy już 7:5. Oba zespoły szły łeb w łeb, jednak dobra postawa Adriana Aciobanieti oraz Bartłomieja Lemańskiego sprawiły, że już po chwili Skra wypracowała trzypunktową przewagę (14:11). Goście dogonili jednak wynik 17:16. Losy trzeciej partii rozstrzygnęły się w końcówce, a błąd ZAKSY sprawił, że to bełchatowianie mieli w górze piłkę meczową. Trzecią partię i cały mecz zakończył as serwisowy Bartłomieja Lipińskiego (25:22).

MVP: Dawid Konarski

PGE GiEK Skra Bełchatów: Adrian Aciobanieti, Bartłomiej Lemański, Dawid Konarski, Bartłomiej Lipiński, Mateusz Poręba, Grzegorz Łomacz, Benjamin Diez (l.) oraz Wiktor Nowak, Przemysław Kupka.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Daniel Chitigoi, Twan Wiltenburg, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Bednorz, Dmytro Pashytskyy, Marcin Janusz, Erik Shoji (l.) oraz Bartłomiej Kluth, Korneliusz Banach.

Sponsorem Meczu była firma ŻWIR-TRANS - producent betonu oraz kruszyw drogowych i budowlanych.