Autor: Marta Pawlak

Ostatni mecz fazy zasadniczej. Zapowiedź meczu PGE GiEK Skra Bełchatów – Barkom Każany Lwów.

W niedzielę, 7 kwietnia o godz. 17:30 PGE GiEK Skra Bełchatów rozegra ostatni mecz fazy zasadniczej PlusLigi. Rywalem bełchatowian będzie drużyna Barkomu Każany Lwów. Bilety na to spotkanie wciąż są w sprzedaży.

W niedzielę, 7 kwietnia o 17:30 PGE GiEK Skra Bełchatów podejmie we własnej hali drużynę Barkomu Każany Lwów. Spotkanie rozegrane w ramach 30. Kolejki PlusLigi będzie ostatnim meczem bełchatowian w fazie zasadniczej PlusLigi.

Plasująca się aktualnie na dziewiątym miejscu PGE GiEK Skra Bełchatów zmierzy się z rozstawioną oczko niżej drużyną z Lwowa. W zależności od wyniku spotkania między Indykpolem AZS-em Olszty, a Ślepskiem Malow Suwałki, mecz ten może decydować o awansie do fazy play-off, bądź układzie w dolnej części tabeli.

PGE GiEK Skra Bełchatów wciąż ma szanse na awans do fazy play-off, ale nie wszystko zależy od bełchatowian. Jeśli w sobotnim meczu Indykpol AZS Olsztyn zdobędzie punkty w starciu ze Ślepskiem Malow Suwałki, to ostatecznie przekreśli szanse PGE GiEK Skry na awans do ósemki.

Barkom Każany Lwów w sezonie 2023/2024 zgromadził na swoim koncie 38 punktów, zdobytych w 13 wygranych spotkaniach. A ostatnim spotkaniem między bełchatowianami a lwowianami był rozegrany w Wieluniu mecz 15. Kolejki PlusLigi, w którym górą była PGE GiEK Skra Bełchatów (3:2), a najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Grzegorz Łomacz.

Bilety na niedzielne starcie dostępne są na bilety.skra.pl, w Sklepie Kibica oraz na Wyspie w Galerii Bawełnianka.