Autor: Aleksandra Filipiak-Graczykowska

Ostatni etap przygotowań do nowego sezonu

Drużyna PGE Skry wkracza w ostatni etap przygotowań do inauguracji rozgrywek PlusLigi w sezonie 2022/2023. W poniedziałek 19 września do zespołu dołączają trzej wicemistrzowie świata - Karol Kłos, Grzegorz Łomacz i Mateusz Bieniek.

W piątek i sobotę bełchatowianie grali w organizowanym w Nysie Turnieju Legend. W piątkowym półfinale rywalem żółto-czarnych był Projekt Warszawa. W pierwszym i drugim secie warszawianie byli wyraźnie lepsi od PGE Skry, wygrywając kolejno do 18 oraz do 13. Trzecia partia była bardziej zacięta, toczyła się na przewagi, ale do 26 również wygrał Projekt Warszawa.

W niedzielnym meczu o 3. miejsce bełchatowianie mierzyli się z gospodarzami - PSG Stalą Nysa. Spotkanie było bardzo zacięte, ale w końcówkach dwóch pierwszych setów Stal przechylała szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając do 25 i 23. W trzeciej odsłonie to PGE Skra okazała się skuteczniejsza (zwycięstwo do 23), jednak w czwartym secie na przewagi (do 25) znów lepszy był zespół z Nysy, który wygrał całe spotkanie 3:1.

W Turnieju Legend triumfował Projekt Warszawa, który w finale pokonał Asseco Resovię 3:1.

Od poniedziałku PGE Skra ponownie trenuje w Hali Energia, już w komplecie - do zespołu dołączyli bowiem kadrowicze, srebrni medaliści zakończonych niedawno mistrzostw świata: Karol Kłos, Grzegorz Łomacz i Mateusz Bieniek. Ostatnim etapem przygotowań do inauguracji rozgrywek PlusLigi w sezonie 2022/2023 będzie weekendowy turniej TAURON Giganci Siatkówki, który odbędzie się w Twardogórze. Obok PGE Skry, wezmą w nim udział Jastrzębski Węgiel oraz belgijskie ekipy VC Maaseik i Volleyteam Roselare. W sobotę o 16:00 bełchatowianie zagrają z Greenyard VC Maaseik, a w niedzielę o 15:00 - z Knack Volley Roselare. Wszystkie mecze pokaże TVP Sport.