Autor: Marta Pawlak

Osłabiona PGE GiEK Skra Bełchatów uległa 0:3 BOGDANCE Luk Lublin

W meczu 19. Kolejki PlusLigi PGE GiEK Skra Bełchatów uległa 0:3 (17:25; 25:27; 19:25) BOGDANCE Luk Lublin. W podstawowej szóstce bełchatowskiej drużyny nie wystąpił zmagający się z urazem Dawid Konarski.

Choć pierwszy set spotkania rozpoczął się od punktu dla PGE GiEK Skry Bełchatów, po błędzie w zagrywce Damiana Schulza, to już w kolejnych akcjach gospodarzom udało się wypracować dwupunktową przewagę (3:1). W kolejnych akcjach doskonale radzili sobie gospodarze, a po blokach Schulza i Kanii BOGDANKA Luk Lublin prowadziła 13:6. Skuteczne ataki w wykonaniu Marcina Kani sprawiły, że na tablicy wyników mieliśmy już 17:9 dla gospodarzy. Sytuację Skry próbował ratować Adrian Aciobanitei, który zdobył 2 punkty atakiem. Przy stanie 19:12 na boisku w miejsce Mateusza Poręby pojawił się Iliya Petkov, jednak pomimo dobrej zagrywki w jego wykonaniu, Skra nie zdobyła kolejnego punktu. Pierwszą partię zakończył błąd w ataku popełniony przez Przemysława Kupkę i gospodarze mogli cieszyć się ze zwycięstwa 25:17.

Drugiego seta zdecydowanie lepiej rozpoczęła PGE GiEK Skra, która prowadziła już 8:4. Przy stanie 9:7 na boisko w miejsce Przemysława Kupki wszedł Pierre Derouillon. Gospodarze szybko odrobili straty i już po chwili mieliśmy remis 10:10. Wyrównana walka punkt za punkt toczyła się aż do 19:17, kiedy błąd w ataku popełnił Pierre Derouillon. Przy stanie 20:19 dla gospodarzy, na podwyższenie bloku, w miejsce Grzegorza Łomacza pojawił się Jakub Rybicki. Choć PGE GiEK Skrze udało się doprowadzić do wyrównania w końcówce, to atak Ferreiry zakończył drugą partię na korzyść gospodarzy 27:25.

Początek trzeciej partii wskazywał, że również w niej toczyć się będzie zacięta rywalizacja między drużynami, szybko jednak gospodarze wyszli na prowadzenie 15:10. Od tego czasu gospodarze dominowali w każdym elemencie gry, a przy stanie 20:15 na boisko po stronie bełchatowian wszedł Wiktor Nowak, zastępując na rozegraniu Grzegorza Łomacza. Przy stanie 22:17 Pierra Derouillon na ataku zastąpił Przemysław Kupka. Trzeci set i tym samym całe spotkanie zakończył atak Marcina Kani – 25:19.

BOGDANKA Luk Lublin: Jan Nowakowski, Damian Schulz, Alexandre Ferreira, Marcin Kania, Marcin Komenda, Tobias Christian Brand, Thales Hoss (l.) oraz Maciej Krysiak, Mateusz Malinowski, Maciej Zając.

PGE GiEK Skra Bełchatów: Adrian Aciobanitei, Bartłomiej Lemański, Przemysław Kupka, Bartłomiej Lipiński, Mateusz Poręba, Grzegorz Łomacz, Benjamin Diez (l.) oraz Iliya Petkov, Wiktor Nowa, Pierre Derouillon, Jakub Rybicki.