Autor: Marta Pawlak

Oficjalny sklep stacjonarny i ekspozycja muzealna PGE GiEK Skry Bełchatów - nowe atrakcje dla kibiców bełchatowskiej drużyny w Galerii Bawełnianka

KPS Skra Bełchatów S.A. rusza z nowym projektem skierowanym do kibiców bełchatowskiej drużyny. Stworzyliśmy wyjątkowe miejsce dedykowane kibicom – nowy oficjalny sklep stacjonarny PGE GiEK Skry Bełchatów, w którym czekać na nich będą siatkarskie atrakcje. To efekt współpracy z Galerią Handlową Bawełnianka.

Skra Bełchatów stworzyła wyjątkowe miejsce na siatkarskiej mapie Polski - nowy oficjalny sklep stacjonarny PGE GiEK Skry Bełchatów, w którym fani żółto-czarnej drużyny znajdą klubowe gadżety, repliki koszulek meczowych, a wraz z początkiem sezonu także karnety oraz bilety na mecze domowe. Dzięki staraniom klubu w zakresie rozwijania oferty sklepu, miejsce to będzie dostępne dla wszystkich kibiców, a jego asortyment będzie regularnie poszerzany o nowe produkty związane z drużyną.

Warto podkreślić, że nowy oficjalny sklep stacjonarny PGE GiEK Skry znajduje się w wyjątkowym miejscu, otoczonym przez historyczne eksponaty tworzące Muzeum bełchatowskiej Skry. To przede wszystkim miejsce dedykowane kibicom. Właśnie tam miłośnicy siatkówki zarówno z naszego regionu, jak i całej Polski, będą mieli okazję obejrzeć wyjątkowe pamiątki, przedstawiające historię dziewięciokrotnego mistrza Polski. Archiwalne zdjęcia, najważniejsze trofea czy stroje meczowe, to tylko część eksponatów, które klub przygotował dla zwiedzających.

Swój wkład w tworzenie wystawy mieli także kibice Skry Bełchatów, którzy chętnie dzielili się cennymi klubowymi pamiątkami, sprawiając tym samym, że nabrała ona wyjątkowego charakteru. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że wystawa muzealna powstała w Galerii Bawełnianka zlokalizowanej na terenie dawnych bełchatowskich Zakładów Przemysłu Bawełnianego „Bawełnianka” – pierwszego sponsora w historii Skry Bełchatów!

Muzeum Skry Bełchatów to pierwsza tego typu inicjatywa Klubu siatkarskiego w Polsce. To nie tylko miejsce, które dokumentuje bogatą historię drużyny, ale również przestrzeń, w której kibice mogą poznać jej dziedzictwo i osiągnięcia. Muzeum gromadzi trofea, medale i pamiątki, ale także opowiada historię ludzi, którzy tworzyli i kształtowali tożsamość Skry Bełchatów.

Cieszymy się, że nasza współpraca z Galerią Bawełnianka dynamicznie się rozwija, tworząc dla obu stron nowe możliwości. Otwarcie oficjalnego sklepu PGE GiEK Skry Bełchatów i ekspozycji historycznej stanowi kolejny, lecz jestem przekonany, że nie ostatni, etap naszego partnerstwa – powiedział Wiesław Deryło, Prezes KPS Skra Bełchatów S.A. – Sam przez lata byłem świadkiem tworzenia i rozwoju Skry Bełchatów, doświadczając zarówno jej największych sukcesów, jak i przełomowych projektów. Historia stanowi integralną część tego Klubu i warto pokazać ją całemu sportowemu światu – dodał. 

To wyjątkowy dzień dla naszego Klubu, który stanowi połączenie przeszłości i teraźniejszości - z jednej strony ekspozycja muzealna, a z drugiej aktualne gadżety i pamiątki. To wszystko dedykowane mieszkańcom miasta, regionu i wszystkim kibicom. Skra Bełchatów jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich klubów siatkarskich, zasługującym na swoje muzeum i ukazanie wszystkich najważniejszych momentów w jego historii. Obejmują one nie tylko największe sukcesy, lecz także wiele kamieni milowych oraz osób, które doprowadziły Skrę do tego miejsca – powiedział Tomasz Koprowski, Wiceprezes KPS Skra Bełchatów S.A. Pod koniec maja planowane jest oficjalne otwarcie Muzeum Skry, a do tego czasu z pewnością jeszcze bardziej wzbogacimy naszą kolekcję pamiątek. Patrząc w przyszłość, już wkrótce planujemy kolejne projekty i atrakcje dla naszych kibiców – dodał.

Jako Galeria Handlowa Bawełnianka cieszymy się z możliwości dalszej współpracy ze Skrą Bełchatów, tym razem w jeszcze szerszym zakresie. Powstanie Muzeum Skry Bełchatów w Galerii Bawełnianka to kolejny krok w naszej współpracy i liczymy, że przed nami jeszcze wiele lat wspólnych projektów – powiedział Grzegorz Guzik, Dyrektor Generalny Galerii Handlowej Bawełnianka – Oczywiście razem zmierzamy do kolejnego mistrzostwa – dodał.

Oficjalne otwarcie Muzeum Skry Bełchatów planowane jest na ostatnie dni maja, jednak już dziś zachęcamy kibiców PGE GiEK Skry Bełchatów do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca na mapie naszego regionu.

Mieszczący się w Muzeum bełchatowskiej Skry oficjalny sklep jest już otwarty dla kibiców, oferując im nie tylko możliwość poczucia wyjątkowego klimatu historii #TeamSkra, ale także żółto-czarne gadżety, które doskonale podkreślą ich przynależność klubową. Wkrótce na półkach sklepowych pojawią się nowe, dedykowane produkty, które z pewnością przypadną do gustu miłośnikom siatkówki. Sklep czynny jest od poniedziałku do soboty (oraz w niedziele handlowe) w godzinach 10-19. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca!