Autor: Biuro Prasowe

Nowe wyzwanie Michała Bąkiewicza! Stanął na czele Akademii Skry

To właśnie on będzie odpowiadał za odkrywanie siatkarskich talentów! Doświadczony zawodnik i trener młodzieżowych reprezentacji Polski, Michał Bąkiewicz, objął stanowisko koordynatora Akademii Skry Bełchatów. Michał będzie odpowiedzialny za koordynację całego projektu.

Wraz z początkiem maja 2024 roku Skra Bełchatów poinformowała o reaktywacji Akademii Skry Bełchatów, projektu który ma na celu „wyłowienie” spośród młodzieży siatkarskich talentów. Te w przyszłości będą mogły stanowić o sile pierwszej drużyny PGE GiEK Skry Bełchatów. To na barkach byłego reprezentanta Polski spocznie stworzenie dedykowanego programu szkoleniowego dla dzieci i młodzieży oraz promocji siatkówki.

Ogromne doświadczenie

Bełchatowski klub wybierając koordynatora Akademii Skry Bełchatów, zdecydował się postawić na osobę, której ogromne doświadczenie oraz wiedza w zakresie szkolenia młodzieży, pomogą w odnalezieniu siatkarskich talentów. Dlatego też oczywistym wyborem okazał się, związany od lat z Bełchatowem, Michał Bąkiewicz.

Michał Bąkiewicz – jeszcze jako zawodnik – zdobył w barwach Skry Bełchatów cztery mistrzostwa i wicemistrzostwo Polski, trzy Puchary Polski, wywalczył drugie i dwukrotnie trzecie miejsce w Lidze Mistrzów oraz dwukrotnie klubowe wicemistrzostwo świata. Jest także wicemistrzem świata z 2006 r. oraz mistrzem Europy z 2009 r.

Po zakończeniu kariery zawodniczej Bąkiewicz rozpoczął pracę jako trener, początkowo seniorskiej drużyny AZS Częstochowa. W 2017 roku dołączył do sztabu szkoleniowego SMS-u PZPS Spała, a rok później został asystentem Mariusza Sordyla w reprezentacji Polski juniorów. Jego wkład w rozwój młodych talentów zaowocował awansem spalskiej drużyny do Tauron 1. Ligi.

Owoce pracy widoczne na parkietach
 

Młodzieżowe reprezentacje Polski, którymi kierował, osiągały sukcesy na międzynarodowych arenach. Prowadzona przez Michała Bąkiewicza reprezentacja Polski kadetów zajęła trzecie miejsce podczas mistrzostw Europy w 2020 r., a rok później świętowała mistrzostwo świata.


Z grona młodych zawodników, którzy reprezentowali barwy narodowe pod okiem Michała Bąkiewicza, można wymienić wielu graczy obecnie aktywnych na parkietach PlusLigi. Są to m.in. Wiktor Nowak, Mateusz Nowak czy Kuba Hawryluk. Jego podopiecznych nie brakuje też już w seniorskiej reprezentacji Polski. Wspomnieć należy tu Mateusza Porębę i Kamila Szymurę.

- W środowisku siatkarskim od lat docenia się ogromną wiedzę i doświadczenie Michała Bąkiewicza, jakie posiada w szkoleniu młodzieży. Tym bardziej cieszy nas fakt, że tak utytułowany nie tylko trener, ale także były zawodnik, będzie koordynować działania Akademii Skry Bełchatów – powiedział Wiesław Deryło, prezes KPS Skra Bełchatów S.A. – Jesteśmy przekonani, że pod okiem Michała Bąkiewicza Akademia Skry Bełchatów ponownie rozwinie skrzydła, odnajdując i szkoląc największe siatkarskie talenty, które w przyszłości będą stanowić o sile zarówno PGE GiEK Skry, jak i całej dyscypliny – dodał Tomasz Koprowski, wiceprezes KPS Skra Bełchatów S.A..

Objęcie sterów w Akademii Skry Bełchatów sprawia, że Michał Bąkiewicz przestaje być asystentem trenera w drużynie PGE GiEK Skry Bełchatów.


Michał, dziękujemy za dotychczasową pracę. Życzymy rozwoju i sukcesów w nowej roli!

*****

Sponsorem Strategicznym Klubu jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., która aktywnie wspiera rozwój młodych talentów Akademii.