Autor: PGE Skra

Nowa siatka na meczach PGE Skry w PlusLidze

Firma Netex, partner Polskiej Ligi Siatkówki S.A., przygotował niespodziankę dla klubów występujących w PlusLidze i Lidze Siatkówki Kobiet. Każdy z nich otrzyma bowiem siatkę z nadrukiem nazwy miasta, w którym ma swoją siedzibę.

Dla klubów będzie to nie tylko atrakcja, ale również dodatkowa powierzchnia reklamowa. W większości przypadków samorządy dofinansowują działalność klubów sportowych, więc dodatkowa możliwość lokowania nazwy miasta jest dla nich bardzo ważna. Bez wątpienia istotny będzie też efekt wizualny, bo dzięki nadrukowi kibice obserwujący mecze w telewizji błyskawicznie zorientują się, w której hali odbywa się mecz.

– Tak kluby, jak i Polska Liga Siatkówki przywiązują dużą wagę do atrakcyjności widowiska, które sprawia, że kibice chcą wracać do hal. Ważny jest oczywiście poziom sportowy, dramaturgia meczu, ale również wiele pobocznych spraw, wręcz drobiazgów, które również mają wpływ na to, czy kibic wychodzi z hali zadowolony, czy też nie – mówi Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A.

Nowe siatki trafią do klubów na początku przyszłego tygodnia. Kibice i telewidzowie po raz pierwszy będą mogli zobaczyć je w trakcie inauguracji Ligi Siatkówki Kobiet, która odbędzie się w piątek, 11 października, w Rzeszowie podczas meczu Developres SkyRes Rzeszów – DPD Legionovia Legionowo.