Autor: PGE Skra

Norbert Huber: Grałem w Rzeszowie, ale nie ma to znaczenia

- Co prawda pochodzę z Podkarpacia, ale to wszystko schodzi na dalszy plan. Skupmy się na samym spotkaniu - mówi Norbert Huber. Środkowy PGE Skry w środę będzie miał okazję gry przeciwko swojemu byłemu klubowi, czyli Asseco Resovii.

W sobotę MKS Będzin pokazał w Bełchatowie, że potrafi grać w siatkówkę.
Norbert Huber: - MKS w tym sezonie grał na razie z samą czołówką i każdy mecz jest dla nich jak o życie. Mecze, które będzinianie mają przed sobą, na pewno będą ważyły więcej. Dla nas ważne są wygrana i kolejne trzy punkty. Uważam, że kontrolowaliśmy to spotkanie. W trzecim secie nie wykorzystaliśmy jedynie kilku kontr i kilka mankamentów zadecydowało o przegranej. Potem wróciliśmy do dobrej gry i mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa.

W sobotę zagrałeś w pierwszym składzie. Skutecznie walczysz o pierwszą szóstkę...
- Bardzo cieszę się z każdej chwili spędzonej na boisku. Jest duża rywalizacja. Cieszę się, że mogę tutaj być i walczyć z Karolem Kłosem i Kubą Kochanowskim o miejsce w składzie. Każdy set jest dla mnie na wagę złota. Staram się pokazać z jak najlepszej strony, realizować założenia i kończyć wszystkie ataki. Fajnie, że mamy taką rywalizację, a trener może rotować składem. Najważniejsze, że do tego wszystkiego wygrywamy.

Mecz z Asseco Resovią będzie dla ciebie prestiżowy?
- Kiedyś grałem w Rzeszowie, w drużynach młodzieżowych, ale dziś nie zwracam na to uwagi i nie ma to dla mnie większego znaczenia. Co prawda pochodzę z Podkarpacia, ale to wszystko schodzi na dalszy plan. Skupmy się na samym spotkaniu.