Nawadnianie z Jurajską - PGE GiEK Skra Bełchatów - www
Nawadnianie z Jurajską
Ile wody potrzebujemy?
Woda to podstawowy składnik naszego organizmu. U kobiet to około 60, a u mężczyzn 65 procent wagi. Niestety często o tym zapominamy i nie dbamy o odpowiednie nawodnienie organizmu. A powinniśmy przykładać szczególną wagę do tego, ile i jakiej jakości wodę spożywamy każdego dnia.
Naturalny ubytek wody z organizmu rekompensujemy składnikami odżywiania, ale łatwo zakłócić bilans wody i doprowadzić do odwodnienia. Najbardziej narażone są na to małe dzieci, u których woda to 80 % organizmu oraz osoby starsze, które słabiej odczuwają pragnienie.
Pierwszą naturalną oznaką odwodnienia jest pragnienie, które czujemy już, gdy utracimy zaledwie 1 procent zasobów wodnych organizmu. Okazuje się jednak, że samo zaspokojenie pragnienia nie wystarczy. W ten sposób uzupełniamy około 70 % niedoboru. Resztę musimy dostarczyć organizmowi świadomie, pijąc wodę mineralną w niewielkich porcjach przez cały dzień. W ten sposób nie dopuścimy do odwodnienia i zadbamy o równowagę elektrolitową .
w organizmie. Oczywiście w upalne dni i podczas wzmożonego wysiłku fizycznego, np. podczas uprawiania sportu, po ugaszeniu pragnienia powinniśmy wypić wody dużo więcej. Wysiłek fizyczny to także utrata związków mineralnych i pierwiastków śladowych, które najlepiej uzupełnić wodą mineralną.
W oparciu o dane medyczne możemy stwierdzić, że dzienna dawka wody dla zdrowego dorosłego człowieka, który prawidłowo się odżywia, wynosi od 2 do 2,5 litra. Zapotrzebowanie zwiększy się w zależności od naszej aktywności i warunków zewnętrznych.
Woda Jurajska dostarcza minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania
Woda pomaga w usuwaniu toksyn i utrzymaniu prawidłowej temperatury ciała. Zatem to co pijemy, ma ogromny wpływ na jakość organizmu i zachowanie życiowej równowagi. Ponadto mózg człowieka w 80% składa się właśnie z wody, więc gdy jej brakuje, znacząco zmniejsza to naszą wydajność. Jej niedobór powoduje ból głowy, osłabienie, utratę siły i wycieńczenie. Organizm człowieka nie jest przystosowany do magazynowania dużej ilości wody. Dlatego jest ona nieustannie wydalana: poprzez oddychanie, pocenie się, czy podczas wzmożonej aktywności fizycznej. Pijąc wodę mineralną świadomie, w niewielkich porcjach przez cały dzień, nie dopuścimy do odwodnienia i zadbamy o równowagę elektrolitową w organizmie. Dzięki temu zapewnimy sobie dobre samopoczucie i zdrowie. A gdy jesteśmy zdrowi, łatwiej przychodzi nam radzenie sobie z codziennością – w pracy i w życiu osobistym. Nasze szczęście to szczęście naszej rodziny i bliskich. Doskonałe samopoczucie wpływa na jakość naszej pracy. Dzięki temu zachowujemy harmonię, łapiemy życiowy balans, realizujemy się na każdym polu, rozwijamy się i czerpiemy z życia radość. Spełniamy się.
Dlaczego woda mineralna?
Wodę mineralną i źródlaną charakteryzuje jej pierwotna czystość – jest wydobywana spod ziemi, nieskażona bakteriologicznie i chemicznie. Niemniej woda źródlana nie zawiera żadnych minerałów istotnych do zachowania równowagi wodno-elektrolitycznej w organizmie. Idealnie nadaje się do gotowania, ale do codziennego spożywania najlepsza jest woda naturalna średniozmineralizowana, która uzupełnia niedobory minerałów, doskonale spełniając swoją profilaktyczno-zdrowotną funkcje.
Dlaczego Jurajska?
Jurajska należy do wód średniozmineralizowanych o niskiej zawartości sodu. Zrównoważony skład wody obejmuje zawartość jonów: wapnia, magnezu, sodu, chlorków, siarczanów, żelaza, fluorków, jodków oraz wodorowęglanów, co decyduje o jej wysokich walorach smakowych, a proporcja wapnia do magnezu 2:1 zbliżona do proporcji w organizmie człowieka, sprawia, że Jurajska jest właściwa do codziennego spożycia dla każdego, bez względu na wiek. Sposób wydobycia i butelkowania spełnia najwyższe normy jakościowe, gwarantując jej krystaliczną czystość oraz spełniając normy zdrowotne i sanitarne. Dzięki nowoczesnym technologiom i sposobom butelkowania, pierwszy kontakt z człowiekiem ma dopiero po odkręceniu butelki!
Komu zaleca się picie wody Jurajskiej?
Jurajska, ze względu na swój zrównoważony skład i średnią mineralizacje zalecana jest do codziennego spożywania przez każdego, od dzieci po osoby starsze.
Czy woda ma pozytywny wpływ na zdrowie?
Oczywiście. Wszystkie wody mineralne, w tym Jurajska maja znaczenie profilaktyczno-zdrowotne. Nie musimy obawiać się, że woda jest skażona mikrobiologicznie, co może mieć miejsce w przypadku wody z kranu. W naturze znajduje się około 88 pierwiastków – Jurajska zawiera około 50 z nich. Dlatego jej codzienne spożywanie pozytywnie wpływa na zachowanie równowagi wodno-elektrolitycznej w organizmie. Ponadto pierwiastki, które zawiera Jurajska są w formie jonowej, dzięki czemu są błyskawicznie przyswajane przez organizm.
Czy obecność minerałów w wodzie Jurajska może zaszkodzić?
Nie. Ponieważ Jurajska jest wodą średniozmineralizowaną, jest całkowicie bezpieczna dla naszego organizmu i zdrowia, a proporcja wapnia do magnezu 2:1 może mieć na nie tylko pozytywny wpływ.
Czy Jurajską można pić codziennie?
Tak – jej codzienne spożywanie jest zalecane. Pomaga uzupełniać minerały, które tracimy
z organizmu podczas zwykłych czynności, dzięki czemu zachowujemy lepsze samopoczucie
i zdrowie.
Czy komuś nie zaleca się picia Jurajskiej ze względów profilaktyczno-zdrowotnych?
Nie. Jest ona całkowicie bezpieczna do spożywania przez każdego, w każdym wieku.
Czym różni się woda gazowana od niegazowanej i czy to prawda, ze lepiej jest pić wodę niegazowana?
Woda gazowana to ta nasycana dwutlenkiem węgla. Nie jest ona zalecana do picia przez bardzo małe dzieci. Niemniej osoby dorosłe mogą pić wodę gazowana i niegazowana bez obaw o swoje zdrowie! Wyjątek stanowią jedynie ci, którzy cierpią na dolegliwości żołądkowo-jelitowe, ponieważ woda gazowana drażni śluzówkę żołądka. Pozostali mogą wybierać tę, która im bardziej smakuje.