Autor: Biuro Prasowe

Następcy mistrzów poszukiwani!

Akademia Siatkówki Skry Bełchatów reaktywowana! Rusza gruntowna odbudowa i rozszerzenie działań projektu KPS Skry Bełchatów. Akademia ma na celu „wyłowienie” spośród młodzieży siatkarskich perełek, które w przyszłości mają stanowić o sile pierwszej drużyny PGE GiEK Skry Bełchatów. Głównym założeniem akademii jest, by w kolejnych latach, w polskiej siatkówce nie zabrakło talentów oraz sukcesów - w kraju i na świecie.

PGE GiEK Skra Bełchatów kroczy w stronę odbudowy siły sprzed lat. Do aktywnej działalności wraca również Akademia Siatkówki Skry Bełchatów. To ważna inicjatywa bełchatowskiej Skry, która prężnie działa na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży. Już od 1957 roku siatkarskie szkolenia prowadzi przede wszystkim EKS Skra Bełchatów. Projekt Akademii to dodatkowe działania, wychodzące poza nasz region, których celem będzie promocja siatkówki, aktywności ruchowej i zdrowego trybu życia, również w oparciu o działania prospołeczne.

Z podjętych działań EKS Skry i Akademii Siatkówki Skry Bełchatów w przyszłości ma skorzystać pierwsza drużyna PGE GiEK Skry Bełchatów a także cała polska siatkówka, na czele z kadrą narodową.

Warto stawiać na młodych

PGE GiEK Skra Bełchatów od zawsze stawia na młodych, utalentowanych zawodników. Obecnie w pierwszym składzie zespołu jest dwóch przyszłościowych graczy: Mateusz Nowak oraz wychowanek klubu - Wiktor Nowak. Rozgrywający został MVP spotkania finałowego mistrzostw Polski juniorów w 2018 roku. Po tym meczu na szyjach młodych bełchatowian zawisły złote medale. Inny wychowanek EKS Skry, Sebastian Adamczyk, który również wywalczył wtedy mistrzostwo, przebywa obecnie w Spale na zgrupowaniu seniorskiej reprezentacji Polski. Powołanie otrzymał także Mikołaj Sawicki, którego talent został dostrzeżony przez trenera EKS Skry. Przyjmujący trafił do młodzieżowego teamu Skry, a następnie przez dwa sezony grał też w pierwszej drużynie bełchatowskiego klubu.

Dla rozwoju siatkarskich talentów

Akademia swoje działania i wsparcie będzie kierować do ośrodków w całego kraju, z największym naciskiem na województwo łódzkie i centralną Polskę. Odtworzone zostaną dotychczasowe ośrodki projektu, a współpracujące jednostki będą mogły liczyć na przygotowanie szkolenia na najwyższym poziomie.

Przedstawiciele Akademii odbywać będą wizytacje i sprawować bieżący nadzór nad realizowanym programem. Prowadzona będzie selekcja wśród najzdolniejszych sportowców. Wszystko po to, by stworzyć młodym talentom łatwiejszą drogę do profesjonalnej kariery i zapewnić najlepsze warunki do rozwoju sportowego.

To nie wszystko. Po reaktywacji działań Akademii w planach jest znaczne poszerzenie projektu. Nowe obszary działalności obejmować będą budowę relacji z klubami partnerskimi na poziomie I oraz II ligi. Pierwszym klubem, z którym Akademia Siatkówki Skry Bełchatów nawiązała współpracę, jest AZS Częstochowa. Dodatkowo w ramach projektu prowadzona będzie współpraca z profesjonalnymi akademiami siatkówki poza granicami kraju. Siatkarskie relacje budowane będą na całym świecie.

Moc korzyści

Ośrodki „pod skrzydłami” Akademii Siatkówki Skry Bełchatów, poza korzyściami i szansami rozwojowymi dla uzdolnionych uczniów i zawodników, będą mogły liczyć na wiele dodatkowych profitów. Wyjazdy na mecze PGE GiEK Skry Bełchatów, spotkania z zawodnikami to tylko część z nich. Działania te mają na celu promocję zdrowego i aktywnego stylu życia. Dodatkowo też wzmocnienie pozycji siatkówki, jako dyscypliny dającej możliwość rozwoju fizycznego oraz sprzyjającej budowaniu relacji społecznych.

Już niebawem przedstawimy głównego koordynatora Akademii Siatkówki Skry Bełchatów. Jest to osoba z ogromnym doświadczeniem zawodniczym i sukcesami w pracy trenerskiej z młodzieżowymi kadrami narodowymi.