Autor: Maciej Nowocień

Napięty styczniowy terminarz PGE Skry: PlusLiga, Puchar CEV i Puchar Polski

Styczeń będzie wyjątkowo wymagający dla siatkarzy PGE Skry. Bełchatowian w tym miesiącu czeka aż osiem spotkań, bowiem zagrają nie tylko w PlusLidze, ale również Pucharze CEV i Pucharze Polski.

Jak informowaliśmy, bełchatowianie będą mieli krótką przerwę noworoczną, ponieważ nie będą trenowali jedynie 1 stycznia. Do zajęć wrócą dzień później, a wszystko po to, by jak najlepiej przygotować się do meczu z Cuprum Lubin, który zaplanowano na 4 stycznia o godz. 17.30 w hali Energia. Bilety na to spotkanie można kupić na bilety.skra.pl. 

8 stycznia bełchatowianie zagrają natomiast w Iławie z tamtejszym Indykpolem AZS. Po tym spotkaniu PGE Skra nie wróci do Bełchatowa, a od razu wyleci do Bułgarii na mecz Pucharu CEV. Spotkanie z Neftochimikiem Burgas zaplanowano na 11 stycznia, na godz. 19 czasu lokalnego (godz. 18 w Polsce).

Do Polski drużyna wróci dopiero w środę i będzie miała zaledwie dwa dni na przygotowania do kolejnego meczu. 14 stycznia wyjedzie do Nysy, gdzie dzień później zagra ze Stalą (godz. 17.30). Po tym meczu PGE Skrę czeka rewanżowy mecz z Neftochimikiem, a ten mecz odbędzie się 18 stycznia o godz. 18 w hali Energia.

Jeszcze w styczniu bełchatowianie następnie rozegrają jeszcze trzy mecze: u siebie z Jastrzębskim Węglem (PlusLiga) oraz Asseco Resovią (Puchar Polski) oraz na wyjeździe z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.