Autor: PGE Skra

Moc atrakcji podczas turnieju PGE Skra Plaża Open

Trzecia edycja PGE Skra Plaża Open odbędzie się 25 sierpnia. Słońce, świetna zabawa i siatkówka plażowa na wysokim poziomie od samego początku towarzyszą wydarzeniu. Patronat honorowy nad turniejem objęli Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber oraz Prezydent Miasta Bełchatowa Mariola Czechowska.

PGE Skra po raz kolejny angażuje się w promowanie siatkówki plażowej. W poprzednich latach organizowany był wakacyjny cykl turniejów „EKSA Plaża Open”. Rozgrywki toczyły się wtedy na boiskach przy Górze Kamieńsk i cieszyły się ogromną popularnością. Po krótkiej przerwie bełchatowski klub zaangażował się w promocję letniej odmiany siatkówki i w sierpniu 2017 roku na boiskach do siatkówki plażowej przy Szkole Podstawowej Nr 12 odbył się pierwszy turniej PGE Skra Plaża Open.

Turnieje organizowane są w kategorii drużyn męskich dwuosobowych, składających się z zawodników powyżej 16 roku życia. Zawody przewidziane są na 16 par, a o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Zawody cieszą się ogromną popularnością, a do Bełchatowa przyjeżdżają siatkarze plażowi z całej Polski. Zmagania zawodników oglądają siatkarze pierwszego zespołu PGE Skry, którzy bardzo często są pod ogromnym wrażeniem umiejętności plażowiczów. Dla wszystkich uczestników turnieju przewidziane są upominki, ufundowane przez Centrum Elektryczne ANIA, PGE Polska Grupa Energetyczna i Miasto Bełchatów. Dla trzech najlepszych par: puchary, medale i atrakcyjne nagrody.

Tegoroczna edycja odbędzie się w niedzielę 25 sierpnia. Miejsca w turnieju rozeszły się w błyskawicznym tempie - trzy dni od rozpoczęcia zapisów. W tym momencie zgłoszenia przyjmowane są na listę rezerwową. Lista zgłoszonych par zostanie opublikowana do 21 sierpnia na naszej stronie internetowej.

Z roku na rok organizatorzy podnoszą poprzeczkę – kurtyna wodna, strefa relaksu, zimne napoje czy drobny poczęstunek, to tylko niektóre z udogodnień dostępnych dla zawodników i kibiców. Jak będzie w tym roku? Oprócz stałych atrakcji, kibice oraz zawodnicy będą mogli skorzystać z boiska do siatkówki plażowej „na cztery” produkowanego przez łódzką firmę 4VOLLEY, ponadto przewidziane są atrakcje dla najmłodszych - Przedszkoliada.pl rozstawi swoje boisko do mini siatkówki. Nasz niezawodny sponsor Jurajska zapewni wodę. Zapraszamy do kibicowania całe rodziny!

- Bardzo fajna atmosfera i jeszcze lepsza organizacja. Bywam na turniejach siatkówki plażowej w wielu różnych miastach. Tutaj w Bełchatowie byłem po raz pierwszy i można tylko pozazdrościć takiej organizacji. Temperatura mocno dawała się we znaki, więc zimne napoje i kurtyna wodna, były zbawieniem dla wszystkich. Z Michałem po raz pierwszy graliśmy razem i tym bardziej cieszy fakt, że udało nam się wygrać. Będę dobrze wspominał dzisiejsze zmagania – podsumował Kamil Kosz, który razem z Michałem Sendalskim wygrali poprzednią edycję turnieju.

Miło nam poinformować, że trzecią edycję PGE Skra Plaża Open patronatem honorowym objęli Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber oraz Prezydent Miasta Bełchatowa Mariola Czechowska.

Przypominamy, że szczegóły dotyczące wydarzenia są publikowane na Facebooku oraz stronie internetowej klubu.