Autor: Biuro Prasowe

Mistrz Polski juniorów z kontraktem w PGE GiEK Skrze!

MVP ostatnich mistrzostw Polski juniorów i jeden z najzdolniejszych rozgrywających młodego pokolenia dołączył do bełchatowskiej drużyny. Błażej Bień podpisał długoletni kontrakt z PGE GiEK Skrą Bełchatów.

Idzie młodość

Błażej Bień to 19-letni rozgrywający. Swoje pierwsze poważne siatkarskie kroki stawiał w drużynie Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa, występującej na co dzień w drugiej lidze. W barwach częstochowskiego zespołu zdobył mistrzostwo Polski juniorów młodszych w sezonie 2021/2022 oraz mistrzostwo Polski juniorów w sezonie 2023/2024. W obu turniejach sięgnął po tytuł MVP finałów.

Młody rozgrywający ma na swoim koncie również występy w biało-czerwonych barwach. Wraz z reprezentacją Polski U20 zwyciężył w turnieju EEVZA, co zapewniło kadrze narodowej awans do tegorocznych mistrzostw Europy U20.

Już się sprawdził

Młodzieżowy mistrz Polski miał już okazję występować w PGE GiEK Skrze, choć na razie tylko w nieoficjalnych spotkaniach. Rozgrywający pomagał bełchatowskiej drużynie w przygotowaniach do sezonu 2023/2024. Błażej reprezentował ją w meczu sparingowym z Barkomem Każany-Lwów oraz podczas V Memoriału im. Janusza Sikorskiego w Częstochowie, który to Skra wygrała.


Podpisanie kontraktu z Błażejem Bieniem to jeden z efektów ogłoszonej pod koniec kwietnia współpracy pomiędzy Skrą Bełchatów a AZS-em Częstochowa. Jej celem jest stworzenie możliwości rozwoju dla najbardziej obiecujących talentów siatkarskich.

- Dołączenie Błażeja Bienia do naszej drużyny to jeden z elementów współpracy z AZS-em Częstochowa. Ma ona na celu rozwój największych talentów siatkarskich - przyznał wiceprezes KPS Skra Bełchatów S.A. Tomasz Koprowski. - Już od długiego czasu, w szczególności Michał Bąkiewicz - koordynator Akademii Skry, obserwował postępy Błażeja Bienia. To młody zawodnik o naprawdę dużych umiejętnościach i perspektywach rozwoju. Tym bardziej cieszy nas podpisany kontrakt. Jest to dla naszego klubu duża inwestycja w przyszłość – powiedział Wiesław Deryło, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.

Błażej Bień związał swoją przyszłość z bełchatowskim klubem, a teraz będzie ogrywać się i zdobywać cenne doświadczenie. Młody rozgrywający, mistrz Polski kadetów i juniorów podpisał czteroletni kontrakt, a na najbliższy sezon zostanie wypożyczony do jednego z pierwszoligowych klubów.