Autor: PGE Skra

Mihajlo Mitić: W przyszłym sezonie możemy grać jeszcze lepiej

- Oczekuję, że wreszcie pokażemy swój potencjał, ponieważ w poprzednim sezonie byliśmy daleko od naszych pełnych możliwości - mówi Mihajlo Mitić, rozgrywający PGE Skry, który przedłużył swoją umowę z klubem.

Zostajesz w PGE Skrze na kolejny sezon!
Mihajlo Mitić: - I jestem z tego bardzo szczęśliwy! To klub, który coś znaczy w świecie siatkówki. Poza tym mam tutaj świetne warunki, dobry poziom treningowy i mogę walczyć o ważne trofea w silnej lidze. Obiecuję, że dam z siebie wszystko i postaram się pomóc zespołowi w każdym możliwym aspekcie.

W Bełchatowie też ci się dobrze mieszka?
- Tak, już się zaadoptowaliśmy w mieście. To był też ważny powód, dla którego zostaję. Dobrze się żyje w Bełchatowie, nasi synowie poszli do przedszkola i są zadowoleni. Miasto nie jest za wielkie i to mi się podoba. Mamy wszystko, by żyć dobrze.

Jak widzisz przyszły sezon?
- Oczekuję, że wreszcie pokażemy swój potencjał, ponieważ w poprzednim sezonie byliśmy daleko od naszych pełnych możliwości. Mamy jeszcze sporo zapasu, żeby grać lepiej i osiągać więcej. To musi być nasz cel, bo mamy silną drużynę. Ważne jest to, by pozostać zdrowym i każdy dawał z siebie sto procent.

Ponownie zagrasz w jednym zespole ze swoim kolegą, czyli Aleksandrem Atanasijeviciem.
- Tak, to jeden z najbardziej zwariowanych gości, których znam, oczywiście w pozytywnym sensie (śmiech). I oczywiście jeden z najlepszych siatkarzy na świecie. To świetny ruch włodarzy PGE Skry, a Aleks pokaże swoją prawdziwą wartość i poziom, na jakim potrafi grać. Mam nadzieję, że spędzimy w Bełchatowie świetny czas i razem będziemy świętować sukcesy.

Gdzie teraz przebywasz?
- Jestem na zgrupowaniu kadry B reprezentacji Serbii. Trenuję pod okiem trenerow Slobodana Prakljacicia i Dejana Vulicevicia. Bardzo mi tego brakowało, bo jest dla mnie ważne, by być cały czas w formie.

Polska powalczy w igrzyskach olimpijskich, a głównym celem Serbii będą mistrzostwa Europy…
- Polska to jeden z najmocniejszych zespołów na świecie, bez wątpienia. I życzę wam zwycięstwa w Tokio i… srebrnego medalu w mistrzostwach Europy (śmiech).

Sponsorem strategicznym PGE Skry Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.