Autor: PGE Skra

Mihajlo Mitić nowym rozgrywającym PGE Skry

PGE Skra zamyka kadrę na nowy sezon PlusLigi. Do zespołu dziewięciokrotnych mistrzów Polski dołączy Mihajlo Mitić, serbski rozgrywający, który będzie reprezentował żółto-czarne barwy przez najbliższy rok.

30-letni Mitić, który ma 201 cm wzrostu, jest wychowankiem Crveny Zvezdy Belgrad, w której występował w latach 2008-2013. Następnie był siatkarzem Sir Safety Perugia (2013-2014), Chaumont VB 52 (2014-2015), Al Zahra (2015-2016), ponownie Perugii (2016-2017), Gazpromu Surgut (2017), APOELU Nikozja (2018), Speed Ball Chekka (2019), a ostatnio Black Volley Beskydy. Od najbliższego sezonu będzie reprezentował PGE Skrę Bełchatów.

W trakcie swojej kariery wywalczył dwa mistrzostwa Serbii oraz srebrny medal w ligowych rozgrywkach we Włoszech. Jest także reprezentantem swojego kraju, a z kadrą zdobył złoto w mistrzostwach Europy. Przypomnijmy, że Mitić zastąpi Jenningsa Franciskovicia, z którym ostatecznie PGE Skra rozwiązała kontrakt.

- Z pełnym zrozumieniem przyjęliśmy sytuację i problemy osobiste Jenningsa Franciskovicia, który miał wzmocnić PGE Skrę. Nie jest to dla nas dobry moment, bo okienko transferowe w zasadzie się zamknęło, ale uważam, że zakontraktowanie Mihajlo Miticia jest dla nas bardzo dobrą sytuacją i liczę, że ten siatkarz bardzo nam pomoże w przyszłym sezonie. Jest doświadczonym graczem, z występami w reprezentacji Serbii, ma za sobą kilka dobrych lat w europejskich rozgrywkach. Wierzymy w niego tak samo, jak wierzyliśmy w Jenningsa, a jego doświadczenie z Perugii czy ligi rosyjskiej tylko może nam pomóc. Uważam, że to dobry transfer, zważając też na dobre parametry fizyczne i sądzę, że Mihajlo powinien przyczynić się do naszych sukcesów w przyszłym sezonie, w które głęboko wierzę - mówi Konrad Piechocki, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.

Mitić jest już w podróży do Polski, dzięki sponsorowi PGE Skry, czyli firmie Toyota AMX Łódź. Wkrótce rozpocznie treningi z zespołem.

Sponsorem strategicznym klubu PGE Skra Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.