Autor: Maciej Nowocień

Mihajlo Mitić: Najważniejsze jest zwycięstwo

- Wydaje mi się, że podeszliśmy do tego meczu zbyt emocjonalnie po ostatnim spotkaniu w Tours - mówi Mihajlo Mitić, rozgrywający PGE Skry po zwycięstwie nad Treflem Gdańsk 3:2.

Przypomnijmy, że bełchatowianie prowadzili już 2:0, ale gdańszczanie doprowadzili do remisu. W piątym, decydującym secie PGE Skra zdołała przechylić szalę zwycięstwa na własną korzyść. - Zaczęliśmy dobrze, ale potem jakby ktoś wyssał z nas całą energię. Chyba podeszliśmy do tego meczu zbyt emocjonalnie, szczególnie po tym, co stało się w Tours. Ciężko jest wrócić po takiej przegranej i odpadnięciu z europejskich pucharów. Mamy jednak odpowiednią mentalność. Gdańsk jest też dobrą drużyną. Sezon zaczęli słabo, ale teraz grają coraz lepiej. Dla nas to ważne zwycięstwo - powiedział Mitić.

Obie strony popełniły sporo błędów, ale PGE Skra miała ich mniej, niż Trefl. To pomogło jej odnieść zwycięstwo. - Gdy jesteś na boisku, to nie przywiązujesz uwagi do tego czy ktoś popełnia sporo błędów. Ale faktycznie, graliśmy trochę nerwowo. Byliśmy trochę zmęczeni. Było w tym trochę naszej winy, ale ostatecznie wygraliśmy i to się liczy - kończy Mitić, który cieszy się, że dostał szansę od trenera na grę.