Autor: PGE Skra

Michał Mieszko Gogol: Mamy zagrać skutecznie

- Czeka nas ciężkie spotkanie i na takie musimy być gotowi - mówi Michał Mieszko Gogol, trener PGE Skry, który w niedzielę zadebiutuje jako pierwszy szkoleniowiec w oficjalnym meczu. W Gdańsku bełchatowianie zainaugurują rozgrywki PlusLigi meczem z tamtejszym Treflem.

- Przygotowania do sezonu były specyficzne, bo odbyliśmy je w wąskim gronie, ale w ostatnim tygodniu, kiedy mogliśmy już razem potrenować, było w porządku. Jesteśmy w optymalnej dyspozycji, nie cierpimy fizycznie z powodu urazów. Reprezentanci Polski odczuwali podróże, zmiany czasu, które miały wpływ na ich samopoczucie, ale jesteśmy w dobrym miejscu. Ciężko powiedzieć, w w jakim powinniśmy być ze względu na trudne przygotowania, ale jestem dobrej myśli, że zagramy w Gdańsku dobre spotkanie - powiedział Gogol.

Co trener powiedział o niedzielnym rywalu PGE Skry? - To będzie na pewnie lepiej zgrana, młoda, ambitna drużyna, która stawia sobie wysokie cele. Ma kilku młodzieżowych reprezentantów Polski i będzie chciała namieszać w lidze. Musimy wejść dobrze w ten mecz, realizować założenia taktyczne. Czeka nas ciężkie spotkanie i na takie musimy być gotowi, zwłaszcza, że przeciwnik gra u siebie. Będzie sporo kibiców, hałas w hali. Czeka nas dobre, siatkarskie widowisko - podkreślił.

Gogol liczy, że PGE Skra skupi się na ważnych dla siebie rzeczach. - Mamy zagrać skuteczne spotkanie, czyli wyeliminować atuty rywala i wyeksponować nasze. Jak to nam się uda, to będziemy mogli powiedzieć, że zagraliśmy dobry mecz i przywieziemy trzy punkty do Bełchatowa - zakończył Gogol.

Początek meczu o godz. 17.30. Transmisja w Polsacie Sport.