Autor: PGE Skra

Michał Mieszko Gogol: Grupa Azoty ZAKSA będzie najgroźniejszym rywalem w LM

Siatkarze PGE Skry poznali już przeciwników w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Ostatecznie zagrają z belgijskim Lindemans Aalst, tureckim Fenerbahce oraz Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Jak losowanie oceniają przedstawiciele naszego klubu?`

Michał Mieszko Gogol: - Myślę, że grupa jest bardzo ciekawa i mimo wszystko wymagająca. Niektórym może na pierwszy rzut oka wydaje się, że polskie zespoły powinny zdominować tę grupę, ale Liga Mistrzów to rozgrywki, które rządzą się swoimi prawami. To się łączy też z podróżami, które mecze łatwe czasami przeobrażają w mecze wymagające. Cieszę się, że gramy z polską drużyną, bo to ograniczy długie przemieszczanie się. Podróż autokarem dla obu drużyn będzie handicapem jeśli chodzi o zarządzanie zdrowiem. Grupa Azoty ZAKSA na pewno jest najgroźniejszym przeciwnikiem w tej grupie i mecze między nami w największym wymiarze zadecydują, kto wyjdzie z którego miejsca.

Grzegorz Łomacz: - Na pewno cieszy to, że nie czekają nas bardzo długie podróże. PGE Skra jest takim zespołem, że co sezon bije się o największe laury. W najbliższym na pewno nie będzie inaczej. Na pewno będziemy walczyć w każdym meczu o zwycięstwo i w każdych rozgrywkach.

Dusan Petković: - Jestem pozytywnie nastawiony. Oglądałem losowanie. Jeśli myślisz o drużynach, z którymi zagramy, to czasami nie mają wielkich tradycji lub siatkarskiej jakości. Jednocześnie takie mecze mogą być bardzo trudne. To dobra grupa, a jeśli zagramy tak, jak potrafimy i narzucimy swój styl gry, to mamy szanse na awans.

Sponsorem strategicznym klubu PGE Skra Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.