Autor: PGE Skra

Michał Mieszko Gogol: Chcemy wykorzystać możliwość gry z ekipą z najwyższej półki

5 stycznia siatkarze PGE Skry wylecą do Perugii, gdzie rozegrają dwa spotkania kontrolne z tamtejszym Sir Safety, czyli wiceliderem Serie A. Dla bełchatowian mecze będą miały charakter szkoleniowy.

- Do Włoch lecimy 5 stycznia, a 6 stycznia rano trenujemy i wieczorem gramy oficjalny mecz z publicznością - mówi Michał Mieszko Gogol, trener PGE Skry. - 7 stycznia gramy drugie spotkanie, ale już nieoficjalne, bez kibiców. Lecimy w kadrze 12 zawodników, jedynie bez Milada Ebadipoura, który gra turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich, który odbędzie się w Chinach.

Z Perugią zagrają natomiast Dusan Petković i Milan Katić. Serbowie nie zostali powołani do swoich kadr narodowych na turniej kwalifikacyjny i polecą z PGE Skrą do Włoch. - Jeśli chodzi o walory szkoleniowe, to na pewno warto utrzymać się w rytmie meczowym. Jeśli jest możliwość grania z drużyną z najwyższej półki, to trzeba to wykorzystać - podkreśla Gogol.

Po powrocie z Włoch PGE Skra będzie przygotowywała się do dalszej części sezonu na własnych obiektach. Z kolei najbliższy mecz o stawkę odbędzie się 15 stycznia w ramach Pucharu Polski. Rywal PGE Skry nie jest jeszcze znany.