Autor: Biuro Prasowe

Michał Bąkiewicz wraca do PGE Skry

Do sztabu szkoleniowego PGE Skry wraca doskonale znany kibicom siatkówki Michał Bąkiewicz. Obejmie on stanowisko II trenera bełchatowskiej drużyny. Obecność Bąkiewicza w sztabie szkoleniowym PGE Skry Bełchatów jest doskonałą okazją, aby tak utytułowany zawodnik podzielił się boiskowym doświadczeniem z młodszymi siatkarskimi kolegami.

Jako zawodnik Michał Bąkiewicz zdobył z PGE Skrą cztery mistrzostwa i wicemistrzostwo Polski, trzy Puchary Polski, wywalczył drugie i trzecie miejsce w Lidze Mistrzów oraz dwukrotnie zdobył klubowe wicemistrzostwo świata. Na swoim koncie ma również sukcesy w Biało-Czerwonych barwach. Jest wicemistrzem świata z 2006 r. oraz mistrzem Europy z 2009 r. Michał Bąkiewicz przez wiele lat stanowił o sile reprezentacji Polski oraz odgrywał znaczą rolę w bełchatowskim klubie. 

Po zakończeniu kariery zawodniczej Bąkiewicz rozpoczął pracę jako trener. Prowadzona przez niego reprezentacja Polski juniorów zajęła trzecie miejsce podczas mistrzostw Europy w 2020 r. i zdobyła mistrzostwo świata w 2021 r. Latem 2022 r. Michał Bąkiewicz dołączył do sztabu szkoleniowego PGE Skry, jednak w styczniu 2023 r. z przyczyn osobistych zrezygnował z pełnionej funkcji.

Wracam do PGE Skry, ponieważ jest to dla mnie wyjątkowy klub. Odczuwam tylko pozytywne emocje i wierzę, że nadchodzący sezon będzie w każdym aspekcie lepszy od poprzedniego. PlusLiga to rozgrywki stojące na bardzo wysokim poziomie, a przed nami z pewnością wymagający i pełen emocji sezon. Jednak jestem przekonany, że mamy wszelkie podstawy ku temu, aby walczyć o fazę play-off. Już nie mogę się doczekać spotkania z naszymi fantastycznymi kibicami. Do zobaczenia – powiedział Michał Bąkiewicz.

W sezonie 2023/2024 PGE Skrze przewodził będzie jeden z najwybitniejszych włoskich siatkarzy i uznany trener Andrea Gardini oraz doskonale znany siatkarskim kibicom drugi trener – Michał Bąkiewicz. Już wkrótce Klub poinformuje o kolejnych postaciach, które w nadchodzącym sezonie tworzyły będą sztab szkoleniowy PGE Skry Bełchatów.