Autor: PGE Skra

ME: Pewny awans Polaków z grupy

Siatkarze PGE Skry w komplecie wystąpili w ostatnim meczu grupowym mistrzostw Europy przeciwko Ukrainie. Polacy bez żadnych problemów pokonali rywali 3:0.

Na mistrzostwa Europy z bełchatowskich graczy pojechali Karol Kłos, Jakub Kochanowski i Artur Szalpuk. Cała trójka zagrała w czwartkowym meczu przeciwko Ukrainie. Środkowi zdobyli odpowiednio po cztery (Kłos) i dwa punkty (Kochanowski), a Szalpuk na swoim koncie zanotował natomiast trzy "oczka".

Polacy awansowali z grupy D z pierwszego miejsca, z kompletem zwycięstw. Teraz w 1/8 finału czeka ich spotkanie z Hiszpanią. Ten mecz zaplanowano na sobotę, na godz. 20.

Warto dodać, że w mistrzostwach Azji i Oceanii udział z reprezentacją Iranu bierze Milad Ebadipour. Kadra przyjmującego PGE Skry pokonała Tajwan 3:0 i jest już w półfinale turnieju. W piątek o godz. 13.30 czasu polskiego zmierzy się z Koreą Południową.

Przypomnijmy, że oprócz siatkarzy PGE Skry, w sztabie reprezentacji są Michał Mieszko Gogol, pierwszy trener bełchatowskiego zespołu oraz fizjoterapeuta Tomasz Pieczko i statystyk Robert Kaźmierczak.

fot. CEV