Autor: PGE Skra

ME: Świetny mecz Artura Szalpuka z PGE Skry

Reprezentacja Polski od zwycięstwa rozpoczęła mistrzostwa Europy. W Rotterdamie biało-czerwoni pokonali Estonię 3:1, a bardzo dobry mecz rozegrał Artur Szalpuk, przyjmujący PGE Skry.

Polacy są zdecydowanym faworytem grupy D, w której oprócz naszej kadry znalazły się drużyny Estonii, Ukrainy, Czech, Holandii i Czarnogóry. Na początek kadra prowadzona przez selekcjonera Vitala Heynena (jego asystentem jest Michał Mieszko Gogol, trener PGE Skry) zmierzyła się z pierwszą z wymienionych ekip. Choć biało-czerwoni nie ustrzegli się błędów, to pokonali rywali 3:1.

Świetne spotkanie rozegrał wspomniany już Szalpuk, który zdobył aż 22 punkty przy 66-procentowej skuteczności. Świetnie też przyjmował piłkę (47% pozytywnego odbioru). Warto dodać, że dołożył jedną punktową zagrywkę. Oprócz Szalpuka, w reprezentacji Polski zagrali inni siatkarze PGE Skry. Środkowi Jakub Kochanowski i Karol Kłos zdobyli po jednym punkcie.

Z kolei w Teheranie rozpoczęły się mistrzostwa Azji, w których jako gospodarz udział bierze Milad Ebadipour. Jego reprezentacja pokonała Sri Lankę 3:0, a w sobotę czeka ją mecz z Katarem.

Kolejny mecz Polacy rozegrają w niedzielę o godz. 16, a ich rywalem będzie Holandia.

fot. CEV