Autor: Biuro Prasowe

Mateusz Nowak z nowym kontraktem w PGE GiEK Skrze

Pochodzący z Ozorkowa 20-letni reprezentant Polski zostaje w Bełchatowie. Mateusz Nowak podpisał trzyletni kontrakt z bełchatowską drużyną.

Mateusz Nowak to pochodzący z Ozorkowa 20-letni środkowy. Swoją siatkarską przygodę rozpoczął w 2010 w Bzurze Ozorków, skąd po dziesięciu latach gry przeniósł się do Chemika Bydgoszcz, gdzie w sezonie 2020/2021 zdobył mistrzostwo Polski juniorów.  W sezonach 2021/2022 oraz 2022/2023 środkowy wraz z SMSem Spała występował w Tauron 1. Lidze
W sezonie 2023/2024 dołączył do drużyny PGE GiEK Skry Bełchatów. Na plusligowym parkiecie zadebiutował w meczu z BOGDANKĄ LUK Lublin, a jego najlepszym spotkaniem było starcie z Projektem Warszawą, w którym zdobył 7 punktów, w tym 2 punktowe bloki.

Mateusz Nowak ma na swoim koncie sukcesy, po które sięgał w młodzieżowych reprezentacjach Polski. W 2020 roku, razem z Kadrą Narodową prowadzoną przez Michała Bąkiewicza, sięgnął po brązowy medal Mistrzostw Europy U18 oraz został wybrany najlepszym środkowym turnieju. Rok później w Teheranie triumfował jako mistrza świata U19. W 2022 roku sięgnął po srebrny medal mistrzostw Europy U20, a rok później zajął 5. miejsce na mistrzostwach świata U21.

- Bardzo się cieszę, że przez kolejne trzy sezony reprezentował będę barwy PGE GiEK Skry Bełchatów. Pochodzę z województwa łódzkiego, więc od zawsze Skrę miałem w sercu, a moim marzeniem było granie w żółto-czarnych barwach. Choć w trwającym sezonie mogłem spełnić to marzenie, to ogromnym wyróżnieniem jest dla mnie nowy kontrakt, który otrzymałem – podkreśla środkowy PGE GiEK Skry Bełchatów. 

- Cieszymy się, że młody talent, jakim jest Mateusz Nowak, będzie kontynuował swój rozwój w barwach PGE GiEK Skry Bełchatów w kolejnych sezonach. Inwestowanie w młodych siatkarzy jest kluczowe dla przyszłości polskiej siatkówki. Dążymy do budowania drużyny, która nie tylko przyniesie sukcesy PGE GiEK Skrze, ale także stworzy perspektywy rozwoju dla młodych talentów z naszego regionu – powiedział Prezes KPS Skra Bełchatów S.A. Wiesław Deryło