Autor: Biuro Prasowe

Mateusz Nowak środkowym PGE GiEK Skry

Mistrz świata U19 z 2021 r. Mateusz Nowak w sezonie 2023/2024 będzie reprezentował barwy bełchatowskiej drużyny. PGE GiEK Skra Bełchatów to pierwszy klub PlusLigi w karierze 19-letniego środkowego, który w ubiegłym sezonie związany był z pierwszoligowym SMSem Spała.

Mateusz Nowak to 19-letni środkowy pochodzący z Ozorkowa. Wychowanek Bzury Ozorków pierwsze siatkarskie kroki stawiał już w 2010 r. Po 10 latach w lokalnym klubie środkowy przeniósł się do Chemika Bydgoszcz, a w sezonie 2020/2021 z bydgoską drużyną sięgnął po mistrzostwo Polski juniorów. Od sezonu 2021/2022 Mateusz Nowak wraz z zespołem SMS Spała występował w Tauron 1. Lidze. Dobre występy środkowego sprawiły, że znalazł się on w kręgu zainteresowań PGE GiEK Skry Bełchatów, a następnie w sezonie 2023/2024 dołączył do bełchatowskiego klubu.

Mateusz Nowak ma na swoim koncie sukcesy z młodzieżowymi reprezentacjami Polski. W Kadrze Narodowej miał okazję trenować pod okiem drugiego trenera PGE GiEK Skry Bełchatów. W 2020 r. wraz z reprezentacją prowadzoną przez Michała Bąkiewicza sięgnął po brązowy medal Mistrzostw Europy U18 oraz został wybrany najlepszym środkowym turnieju, a w 2021 r. w Teheranie zdobył tytuł mistrza świata U19. Środkowy wraz z biało-czerwoną reprezentacją zdobył także w 2022 r. srebrny medal mistrzostw Europy U20. W 2023 r. Nowak z reprezentacją Polski zajął 5. miejsce na mistrzostwach świata U21 w Bahrajnie oraz wywalczył kwalifikację na przyszłoroczne mistrzostwa Europy U22.

Mateusz Nowak, jak większość młodych zawodników z naszego regionu już w dzieciństwie marzył o grze w bełchatowskiej drużynie - Bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do tak wielkiej drużyny, jaką jest PGE GiEK Skra Bełchatów. Pochodzę z województwa łódzkiego, więc od zawsze Skrę miałem w sercu i było to moje marzenie, by zagrać kiedyś w żółto-czarnych barwach – podkreśla środkowy PGE GiEK Skry Bełchatów.

Mateusz Nowak to ostatni ze środkowych, którzy w sezonie 2023/2024 stanowić będą o sile bloku PGE GiEK Skry Bełchatów. O miejsce w pierwszej szóstce młody środkowy rywalizował będzie z Łukaszem Wiśniewskim, Mateuszem Porębą oraz Bartłomiejem Lemańskim.

Mateuszu, witamy w #TeamSkra!