Autor: PGE Skra

Mateusz Bieniek: Zagraliśmy o niebo lepiej

- Dobrze, że zapomnieliśmy o pierwszym spotkaniu i w środę graliśmy już tylko swoją siatkówkę - mówi o zwycięstwie z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Mateusz Bieniek, środkowy PGE Skry.

PGE Skra zagrała świetnie i w doskonałym stylu pokonała finalistę tegorocznej Ligi Mistrzów. - Do tej pory ciężko nam było wygrać z zespołem z Kędzierzyna-Koźla, ale w końcu się udało. To było już szóste czy siódme nasze spotkanie w tym sezonie i jesteśmy bardzo zadowoleni, bo zagraliśmy dobry mecz. W niedzielę jedziemy do Kędzierzyna zagrać decydujący mecz o finał. Po zwycięstwie zawsze gra się lepiej, więc jesteśmy dobrej myśli - mówi Bieniek.

Taka wygrana doskonale wpłynie też na sprawy mentalne w zespole. Bełchatowianie wiedzą, że mogą pokonać Grupę Azoty ZAKSA i chcą to po raz kolejny udowodnić w niedzielę. - Zagraliśmy o niebo lepiej, niż w pierwszym meczu, w którym oprócz pierwszego seta mecz nam totalnie nie wyszedł. Dobrze, że wyrzuciliśmy to z głowy, zapomnieliśmy o pierwszym spotkaniu i graliśmy już tylko swoją siatkówkę - kończy Bieniek.

Sponsorem strategicznym PGE Skry Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.