Autor: PGE Skra

Mateusz Bieniek rozpoczął treningi z PGE Skrą Bełchatów

Na ten moment czekał nie tylko sam siatkarz, ale również cała drużyna PGE Skry Bełchatów. W czwartek treningi z zespołem rozpoczął Mateusz Bieniek, który wrócił do zajęć po rehabilitacji.

Środkowy, który zasilił PGE Skrę przed sezonem 2020/2021, w czerwcu przeszedł zabieg więzadła rzepki. Zaraz po zabiegu podkreślił, że operacja została świetnie wykonana i wkrótce będzie gotowy do treningu. I faktycznie, Bieniek czuł się na tyle dobrze, że szybko rozpoczął rehabilitację, która przeszła bez problemów.

W czwartek Bieniek po raz pierwszy pojawił się w hali Energia i przystąpił do treningu z kolegami. Na porannych zajęciach ćwiczył w siłowni, a także indywidualnie z trenerami Michałem Mieszkiem Gogolem i Radosławem Kolankiem. Po południu uczestniczył w siatkarskich zajęciach z zespołem.

Z dnia na dzień Bieniek będzie zwiększał obciążenia treningowe i wkrótce będzie trenował w pełnym wymiarze. Cieszymy się z powrotu naszego środkowego i mamy nadzieję, że będzie w pełni gotowy do gry na najwyższym poziomie w trakcie sezonu.

Sponsorem strategicznym klubu PGE Skra Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.