Autor: PGE Skra

Mateusz Bieniek: Na razie wykonaliśmy swoje zadanie

Reprezentacja Polski awansowała do fazy pucharowej mistrzostw Europy z pierwszego miejsca. - Dalej chcemy wygrywać - mówi środkowy PGE Skry Mateusz Bieniek.

Środowym zwycięstwem z Ukrainą Polska przypieczętowała awans jako lider grupy A mistrzostw Europy. - Na razie zadanie jest wykonane. Wygrywamy grupę i przechodzimy dalej z pierwszego miejsca - mówi Bieniek. - Teraz jedziemy do Gdańska, ale dalej chcemy wygrywać. Mam nadzieję, że nasze mecze są coraz lepsze i rośniemy z każdym kolejnym. Oby tak dalej.

Polacy w ⅛ finału zmierzą się z Finlandią, a w ćwierćfinale najprawdopodobniej trafią na Rosjan. - Siatkówka jest teraz tak wyrównana, że najlepsi grają zbliżoną siatkówkę. Każdy może wygrać z każdym - zauważa Bieniek. - Teoretycznie słabsi potrafią ograć tych mocniejszych. Na każdy mecz trzeba wychodzić na 110%, bo tutaj nie ma już słabych przeciwników.

I dodaje: - Słyszeliśmy, jak może wyglądać nasza drabinka, ale naszym celem było zwycięstwo w grupie. Z kim przyjdzie nam dalej grać, to zobaczymy.

Mecze ⅛ finału zostaną rozegrane w sobotę w trójmiejskiej Ergo Arenie.

Sponsorem strategicznym klubu PGE Skra Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

fot. CEV