Autor: PGE Skra

Marcus Nilsson: Dzięki PGE Skrze będę gotowy na Ligę Mistrzów

- To dla mnie doskonałe rozwiązanie, bo mogę potrenować w znakomitych warunkach zamiast lecieć bezpośrednio do Londynu i tam pozostać w obowiązkowej kwarantannie - mówi Marcus Nilsson, szwedzki atakujący IBB Polonia Londyn. Zwycięzca i MVP Ligi Mistrzów przez najbliższe dwa tygodnie będzie trenował z PGE Skrą.

Witaj w Bełchatowie! Jakie są twoje pierwsze wrażenia po treningu?
Marcus Nilsson: - Bardzo fajnie tu być. To był dobry start. Drużyna jest bardzo w porządku, przyjęła mnie z otwartymi rękami, za co jestem bardzo wdzięczny. Pierwszy trening w siłowni był dobry. Każdy mi pomaga, jest naprawdę fajnie.

To nie jest twoja pierwsza styczność z naszym klubem...
- Kilka razy grałem przeciwko PGE Skrze, chociażby podczas mojego rocznego pobytu w Kielcach, ale też w europejskich pucharach. Kolejny raz gdy reprezentowałem Ziraat Ankara, wtedy rywalizowaliśmy w Lidze Mistrzów, mecz był w Łodzi. Miałem więc trochę kontaktu z waszą drużyną. Jestem bardzo podekscytowany, że wróciłem na najwyższy europejski poziom. Mam dużo radości z rywalizacji z młodszymi graczami. To będzie dobra zabawa.

Ta akcja była możliwa m.in. dzięki partnerstwu PGE Skry i IBB Polonia Londyn.
- To dla mnie doskonałe rozwiązanie, bo mogę potrenować w znakomitych warunkach zamiast lecieć bezpośrednio do Londynu i tam pozostać w obowiązkowej kwarantannie. Dzięki temu będę gotowy do meczów Ligi Mistrzów z IBB Polonią. To był świetny pomysł!

Szczerze: znasz naszych siatkarzy?
- Znam większość z graczy PGE Skry, kojarzę ich z twarzy, ale osobiście nie poznałem. Wyjątkiem są młodzi gracze, bo w pewnym momencie trochę odszedłem od świata sportu i nie znam ich, ale wiem oczywiście kim są ci doświadczeni.

Sponsorem strategicznym klubu PGE Skra Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.