Autor: PGE Skra

Młodzi kibice zachwyceni "Wakacjami z PGE Skrą"!

Trwają "Wakacje z PGE Skrą", czyli wyjątkowa akcja bełchatowskiego klubu, podczas której młodzi kibice mogą spędzić ostatnie wolne dni m.in. z zawodnikami swojego ukochanego klubu. Zabawa jest przednia!

Pierwszego dnia "Wakacji z PGE Skrą" uczestnicy mieli okazję zwiedzić cały klub. Wycieczka rozpoczęła się od wizyty w gabinecie prezesów Konrada Piechockiego oraz Grzegorza Stawinogi, którzy przywitali uczestników i, mimo wielu obowiązków, chwilę opowiedzieli o swojej pracy. Ponadto dzieci odwiedziły pomieszczenia biurowe, ale najwięcej emocji wywołała wizyta w szatni. - Tam nie mogą wejść żadni kibice, dlatego była to dla nas wyjątkowa szansa - mówiła Natalia, wierna kibicka PGE Skry.

Z dużym zapałem uczestnicy "Wakacji z PGE Skrą" wzięli udział w treningu z drugim zespołem dziewięciokrotnych mistrzów Polski. Młodzi sportowcy szlifowali ich siatkarskie umiejętności. - Chyba po mojej twarzy widać, że trening był intensywny - uśmiechała się Tosia, kolejna z uczestniczek.

Kolejnego dnia dzieci znów czekał intensywny trening, tym razem z Maciejem Michalikiem, nowym trenerem przygotowania fizycznego. Po ciężkich zajęciach siatkarze zawsze idą do fizjoterapeuty i nie inaczej było z uczestnikami "Wakacji z PGE Skrą". Tomasz Kuciapiński również opowiedział im o swojej pracy i teraz kibice zdają sobie sprawę, jak ważną rolę pełni w zespole. Dzień zakończył się wspólną grą na konsolach, a popis swoich umiejętności w symulatorze piłki nożnej dali m.in. Dusan Petković, Norbert Huber i David Fiel.

W środę cały dzień uczestnicy "Wakacji z PGE Skrą" spędzili w Elektrowni Bełchatów. Pan Paweł Koszek tradycyjnie już ciekawie opowiadał o produkcji prądu i nie tylko. Dużym przeżyciem była również wizyta na punkcie widokowym. - To wielki obiekt i jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy obejrzeć największą na świecie elektrownię węglową - mówili uczestnicy.

W czwartek uczestnicy naszej akcji wzięli udział w kursie pierwszej pomocy i wiedzą już, jak przeprowadzić m.in. masaż serca lub jak zachować się podczas wyjątkowych sytuacji. Nie mogło ponownie zabraknąć treningu, a tym razem zajęcia poprowadził Radosław Kolanek, drugi szkoleniowiec PGE Skry.

Ostatniego dnia "Wakacji" na młodych kibiców czekają warsztaty marketingowe, a także ognisko. Każdego dnia uczestnicy mogli również spotkać się ze swoimi idolami, porozmawiać, wziąć autografy oraz zrobić pamiątkowe zdjęcia.