Autor: Biuro Prasowe

Młody rozgrywający wraca do Bełchatowa

Wiktor Nowak to rodowity bełchatowianin i wychowanek EKS-u Skra Bełchatów. W sezonie 2023/2024 wraz z Grzegorzem Łomaczem stworzy duet rozgrywających PGE Skry.

Wiktor to pochodzący z Bełchatowa 24-letni rozgrywający. Pierwsze siatkarskie kroki stawiał na parkietach hali Energia, reprezentując EKS Skra Bełchatów. Wraz z drużyną juniorów PGE Skry w 2018 r. sięgnął po tytuł Mistrza Polski Juniorów, a dodatkowo został wybrany najlepszym rozgrywającym turnieju.

25 lutego 2018 r. Wiktor zadebiutował w PlusLidze w barwach PGE Skry. Pod nieobecność kontuzjowanych Grzegorza Łomacza oraz Marcina Janusza w świetnym stylu poprowadził bełchatowian do zwycięstwa 3:2 nad drużyną z Radomia. Sezon 2018/2019 Nowak spędził w I-szo ligowym BBTS-ie Bielsko-Biała. Rok później dołączył do KPS-u Siedlce, a w sezonie 2020/2021 występował w zespole Polski Cukier Avia Świdnik. W sezonie 2021/2022 rozgrywający wrócił do PlusLigi, reprezentując przez dwa sezony barwy radomskiej drużyny. W pierwszym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej Wiktor w barwach Czarnych Radom rozegrał 12. spotkań, natomiast w kolejnym roku jako podstawowy rozgrywający drużyny poprowadził radomian w 30. meczach.

Wiktor był jednym z reprezentantów Polski podczas mistrzostw Europy U20 oraz mistrzostw świata U21. W juniorskiej kadrze Polski rozgrywający trenował pod okiem Michała Bąkiewicza, który w nadchodzącym sezonie będzie drugim trenerem PGE Skry.

„PGE Skrę mam w sercu od samego początku. Odkąd w trzeciej klasie podstawówki zacząłem treningi w drużynach młodzieżowych. Emocje, które dziś mi towarzyszą, są nie do opisania, odkąd zacząłem grać w siatkówkę i odkąd rozpocząłem seniorską karierę, moim marzeniem było, aby reprezentować bełchatowski klub, wrócić tu i móc bronić barw mojego ukochanego klubu” – powiedział rozgrywający PGE Skry Wiktor Nowak.

Wiktor, witamy w domu i życzymy powodzenia w nadchodzącym sezonie! Mamy nadzieję, że współpraca z tak doświadczonym rozgrywającym, jak Grzegorz Łomacz pomoże Ci nabrać jeszcze więcej doświadczenia i zapulsuje w przyszłości.