Autor: PGE Skra

Liedmann Agro bliżej ludzi. Biznes to nie wszystko

Firma Liedmann z roku na rok umacnia swoją biznesową pozycję, o czym świadczą przyznane spółce liczne wyróżnienia i nagrody, w tym ostatnio otrzymana statuetka “Polska Nagroda Innowacyjności 2019”. Jednocześnie firma nie zapomina o inicjatywach społecznych i charytatywnych, a także inwestycji w sport. To tylko potwierdza, że budowany sukces spółki Liedmann powstaje w sposób etyczny i odpowiedzialny wobec otoczenia, na które wpływa prowadząc własną działalność.

W dzisiejszych czasach warto budować wizerunek firmy nie tylko na jej docelowej działalności, ale również myśląc wielotorowo dbając o społeczną odpowiedzialność biznesu. Liedmann Agro doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego jako lider produkcji nawozów wapniowych chętnie i często wspiera akcje na rzecz swoich pracowników, ochrony środowiska, lokalnej społeczności czy angażuje się w sport.

Przykładów nie trzeba szukać daleko. Realizowana działalność spółki Liedmann w sposób zrównoważony przyczynia się do budowania długofalowych relacji z lokalną społecznością. Wiemy, jak ważna jest edukacja oraz zagwarantowanie dzieciom i młodzieży odpowiednich warunków do nauki. Dlatego firma bez chwili zawahania zgodziła się na wsparcie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kraszkowicach oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu. Liedmann Agro chętnie wpisuje się również w krajobraz lokalnych inicjatyw i cyklicznie wspiera dożynki gminy Wierzchlas czy powiatu wieluńskiego, a także takie imprezy, jak Wojewódzkie Święto Chrzanu w Osjakowie, Święto Cebuli i Ziemniaka w Wierzchlesie oraz Dni Miasta i Gminy Działoszyn.

Mówiąc o akcjach pomocy oraz zaangażowaniu w działania organizacji pożytku publicznego, bez echa nie przeszło wsparcie przez spółkę Liedmann zbiórki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy oraz pomoc fundacjom “Dotknij Pomocy” czy “Zdążyć z pomocą”. Firma docenia również tak wspaniałą inicjatywę, jaką jest akcja “Szlachetna Paczka” i co roku również wspiera jedną z rodzin objętych programem.

Liedmann Agro docenia również lokalny sport, bo od kilku lat pomaga w organizacji turnieju Młodzi Giganci Siatkówki, a także wspiera siatkarki i siatkarzy z I LO w Wieluniu, Wieluński Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz WKS Siatkarz Wieluń. Ogromnym krokiem w świadomości ducha sportu jest dołączenie do grona sponsorów PGE Skry Bełchatów, czyli najbardziej utytułowanej drużyny w XXI wieku w Polsce. - Liczę na to, że nasz wkład pomoże osiągnąć bardzo dobre wyniki i dołączenie naszej firmy do grona sponsorów PGE Skry spowoduje, że mistrzostwo Polski wróci do Bełchatowa - mówił na specjalnej konferencji prasowej Tomasz Liedmann, Prezes Zarządu Liedmann Agro. Dla samej firmy możliwość wsparcia tak uznanego klubu, w którym grają mistrzowie świata (m.in. Mariusz Wlazły, Karol Kłos, Artur Szalpuk, Grzegorz Łomacz czy Jakub Kochanowski) jest doskonałą formą promocji, a zarząd bełchatowskiego klubu niejednokrotnie podkreślał, że Liedmann Agro jest bardzo ważnym sponsorem w gronie partnerów PGE Skry.

Co więcej, od dwóch lat Liedmann Agro jest sponsorem Międzynarodowego Turnieju Charytatywnego „Giganci Siatkówki”. Mimo że zawody są organizowane w mniejszych miejscowościach (ostatnio w Wieluniu oraz Kępnie), biorą w nim udział czołowe drużyny z całej Europy, a zysk z zawodów przeznaczony jest na cele charytatywne. To idealne połączenie miłości do siatkówki, która staje się sportem narodowym Polaków oraz wrażliwości firmy Liedmann Agro na wsparcie potrzebujących, którym w wielu przypadkach można nawet uratować życie.

Tak szeroki zakres działalności Liedmann Agro daje ogromną satysfakcję i sprawia, że firma chce być jak najbliżej ludzi realizując przyjętą misję spójną ze standardami społecznego zaangażowania biznesu. Producent nawozów w planach ma wiele kolejnych inicjatyw, dzięki którym sprawi, że będzie mogła realizować się nie tylko w swojej nominalnej działalności, jaką jest produkcja nawozów mineralnych, ale też zaistnieje jako otwarty partner zawsze gotowy do pomocy.