Autor: PGE Skra

Libero na dłużej w PGE Skrze Bełchatów

Pozycja libero w PGE Skrze się nie zmieni. Nowy kontrakt z bełchatowskim klubem podpisał Kacper Piechocki, dla którego przyszły sezon będzie już ósmym w żółto-czarnych barwach!

Piechocki jest wychowankiem bełchatowskiego klubu, w którym rozpoczynał swoją profesjonalną karierę. Następnie libero spędził dwa sezony w AZS Częstochowa, gdzie zaznał smaku seniorskiej i międzynarodowej siatkówki. W 2014 roku wrócił do PGE Skry i od tamtej pory regularnie występuje w pierwszym zespole bełchatowskiego klubu.

Wspólnie z PGE Skrą wywalczył złoty, srebrny i dwa brązowe medale mistrzostw Polski. Na swoim koncie ma także krajowy Puchar i aż trzy Superpuchary. W 2019 roku zdobył także brązowy medal Ligi Mistrzów.

Piechocki porozumiał się z klubem w sprawie nowego kontraktu i możemy oficjalnie ogłosić, że w przyszłym sezonie również będzie bronił barw PGE Skry w PlusLidze.

- Bardzo się cieszę, że zostaję w Bełchatowie. To będzie już ósmy mój sezon w tym klubie. Liczę, że zdobędziemy medal, bo tego ostatnio zabrakło. PGE Skra to klub, który zawsze gra o najwyższe cele, więc zrobimy wszystko, by o nie walczyć. Mam nadzieję, że wreszcie zobaczymy się z kibicami w hali, bo zawsze są dla nas wsparciem. Miniony sezon również pod tym względem był trudny, bo zabrakło naszych fanów. Mam nadzieję, że teraz będziemy przeżywać piękne chwile - mówi Kacper Piechocki.

- To już osiem lat, od kiedy Kacper jest w drużynie PGE Skry. Cieszę się szczególnie, bo jest wychowankiem naszego klubu. Myślę, że oprócz tego, Kacper jest jednym z ważnych osób w szatni, czyli tych, które budują atmosferę. Klub jest dla niego czymś więcej, niż samym miejscem pracy. Tu się wychował i ma PGE Skrę w sercu. Bardzo się cieszę, że zostaje w klubie - dodaje Konrad Piechocki, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.

Sponsorem strategicznym PGE Skry Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.