Autor: Biuro Prasowe

Komunikat dotyczący stanu zdrowia Mateusza Miki

Przyjmujący PGE GiEK Skry Bełchatów Mateusz Mika przeszedł w Guardian Clinic w Koninie profilaktyczny zabieg artroskopii kolana. Zawodnika skierował na zabieg sztab medyczny zespołu, mając na względzie wymagania zbliżającego się sezonu. Za kilkanaście dni przyjmujący wróci do Bełchatowa i będzie kontynuował przygotowania.

Mateusz Mika pojawił się na treningach PGE GiEK Skry Bełchatów 22 sierpnia. Zawodnik po pierwszych treningach zaczął odczuwać ból w kolanie. Natychmiast zajął się nim sztab medyczny PGE GiEK Skry Bełchatów, który przeprowadził wszystkie niezbędne badania. Sztab medyczny Klubu zdecydował również o niezwłocznym skierowaniu zawodnika na badania do kliniki Guardian Clinic w Koninie w celu wykluczenia wszelkich wątpliwości oraz uniknięcia ewentualnych komplikacji związanych z dyskomfortem odczuwanym przez siatkarza.

Po przeprowadzonych badaniach oraz konsultacjach Klub wraz ze specjalistami z Guardian Clinic i zawodnikiem zdecydowali, że - biorąc pod uwagę etap przygotowań i oczekiwania zarówno Klubu, jak i Mateusza Miki, związane z rozegraniem nadchodzącego sezonu na jak najwyższym poziomie – najlepszym rozwiązaniem będzie przeprowadzenie zachowawczego zabiegu artroskopii kolana, mającego na celu poprawę stanu zdrowia zawodnika. Pozwoli on, by Mateusz Mika był w stu procentach gotowy na wymagania nadchodzącego sezonu.

Zawodnik w przeciągu kilkunastu dni wróci do Bełchatowa, gdzie pod nadzorem sztabu medycznego będzie kontynuował przygotowania do sezonu 2023/2024.