Autor: Maciej Nowocień

Komunikat dotyczący ponownych testów RT-PCR siatkarzy PGE Skry Bełchatów

KPS Skra Bełchatów S.A. informuje, że po wykonaniu ponownych testów RT-PCR na obecność choroby COVID-19, trzech zawodników otrzymało wynik pozytywny.

Przed wylotem na mecz Pucharu CEV siatkarze PGE Skry byli zobligowani do wykonania testów RT-PCR na obecność koronawirusa. Ostatecznie sześciu graczy otrzymało wyniki niejednoznaczne, co uniemożliwiło im wyjazd do Bułgarii. Zawodnicy wrócili do Bełchatowa, pozostali w izolacji, a zgodnie z przepisami, do 48 godzin od czasu otrzymania wyniku, testy zostały powtórzone.

Po otrzymaniu wyników okazało się, że w trzech przypadkach wynik okazał się pozytywny i wszystkie z tych osób zostały poddane kwarantannie. Z uwagi na dobro osobiste, nie podajemy do publicznej wiadomości danych osób zakażonych. Jednocześnie przypominamy, że pozostali siatkarze oraz osoby ze sztabu, które poleciały do Bułgarii, miały wyniki negatywne.

Klub poinformował o bieżącej sytuacji Polską Ligę Siatkówki S.A., czyli organizatora rozgrywek PlusLigi oraz stosuje się do wszelkich wydawanych decyzji przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Bełchatowie. 

Oznacza to, że cała trójka siatkarzy z pozytywnym wynikiem nie weźmie udziału w najbliższym meczu PGE Skry ze Stalą Nysa, która został zaplanowany na najbliższą sobotę, na godz. 17.30.