Autor: Biuro Prasowe

Kolejny sezon Bartosza Wojtala w sztabie PGE GiEK Skry

W sezonie 2023/2024 PGE GiEK Skra Bełchatów kontynuowała będzie współpracę z trenerem przygotowania fizycznego Bartoszem Wojtalem. Aktualnie pełniącym funkcję trenera przygotowania motorycznego reprezentacji Polski oraz zdobywcą wraz z kadrą narodową wicemistrzostwa świata w 2022 r. i złotego medalu Ligi Narodów 2023.

Bartosz Wojtal to absolwent fizjoterapii na Politechnice Opolskiej. Na swoim koncie ma także wiele szkoleń i kursów z zakresu przygotowania fizycznego (posiada m.in. certyfikację ASCA oraz NCSC, VBT czy SCEC). Ukończył także szkolenia z dietetyki i suplementacji, rehabilitacji oraz fizjoterapii. Podczas kariery trenerskiej pracował pod kontem przygotowania motorycznego z wieloma siatkarzami oraz drużynami siatkarskimi. Jego wiedza i doświadczenie zostały docenione również w reprezentacji Polski.

Przygodę ze sportem zaczynał jako siatkarz m.in. AZS-u Politechniki Warszawskiej, a od 2015 r. pracował jako trener przygotowania fizycznego m.in. w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle i AZS-ie Częstochowa. Wojtal dbał także o przygotowanie fizyczne piłkarskich zespołów Rakowa Częstochowa i Zagłębia Lubin. Od sezonu 2022/2023 związany jest z drużyną bełchatowskiej Skry, gdzie dba o przygotowanie motoryczne zawodników podczas sezonu.

Bartosz Wojtal współpracuje również z reprezentacją Polski. W sztabie Nikoli Grbicia odpowiedzialny jest za przygotowanie motoryczne reprezentantów Polski. Wraz z kadrą narodową zdobył wicemistrzostwo świata w 2022 r. oraz złoty medal tegorocznej Ligi Narodów.

Bartoszu, cieszymy się na kolejny wspólny sezon w #TeamSkra i życzymy owocnej pracy!