Autor: PGE Skra

Kolejni siatkarze PGE Skry z powołaniem na igrzyska olimpijskie

Selekcjoner reprezentacji Polski Vital Heynen podał częściowy skład na igrzyska olimpijskie w Tokio. Wśród powołanych znalazło się trzech zawodników PGE Skry Bełchatów.

Podczas turnieju Ligi Narodów w Rimini, który jest jednym z najważniejszych momentów przygotowawczych do igrzysk, w reprezentacji Polski gra czterech zawodników PGE Skry: Karol Kłos, Grzegorz Łomacz, Norbert Huber i Mateusz Bieniek. Każdy z nich otrzymał szanse gry, a trenerzy bacznie przyglądali się ich postawie.

Po zakończeniu pierwszej fazy Ligi Narodów, Heynen podał częściowy skład na igrzyska w Tokio. Pewni wyjazdu są już Bieniek i Łomacz, a Huber znalazł się na liście rezerwowej.

- Jestem przeszczęśliwy, że znalazłem się w składzie na igrzyska. Wiadomo, że to impreza, na którą chce pojechać każdy sportowiec i zrobię wszystko, żeby pomóc drużynie zdobyć złoty medal - mówi Grzegorz Łomacz.

Przypomnijmy, że wcześniej do kadry powołany został Taylor Sander, który w Tokio będzie reprezentował Stany Zjednoczone. Igrzyska olimpijskie odbędą się w dniach 23 lipca - 9 sierpnia.

Sponsorem strategicznym PGE Skry Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.