Autor: PGE Skra

Kibice PGE Skry znów się spotkali podczas Zlotu!

Oj, działo się! IX Ogólnopolski Zlot Kibiców PGE Skry Bełchatów już za nami. Dziękujemy wszystkim za przybycie, bo jak zawsze stworzyliście niesamowitą atmosferę!

W tym roku spotkaliśmy się w Galerii Olimpia, czyli jednym z najważniejszych punktów Bełchatowa. Możecie tam na co dzień nie tylko się rozerwać, zrobić zakupy, ale również odwiedzić Wyspę PGE Skry, gdzie dostępne są klubowe gadżety i bilety oraz karnety na wszystkie spotkania.

W piątek jednak cała Galeria była żółto-czarna. Stworzyliśmy specjalne strefy, z których najmłodsi kibice zbierali specjalne naklejki, a najszybsi mogli liczyć na atrakcyjne nagrody. Stacje były różne: dmuchańce, strefa artystyczna, zakupy na Wyspie PGE Skry... Naprawdę wszyscy bawili się znakomicie!

Zanim jednak cała impreza rozpoczęła się na dobre, Zlot oficjalnie otworzyli prezesi Konrad Piechocki oraz Grzegorz Stawinoga w towarzystwie Mariusza Kabzińskiego, dyrektora Galerii Olimpia. Przy okazji uroczyście ogłoszono przedłużenie współpracy klubu z Galerią, a dyrektor Kabziński otrzymał okolicznościową koszulkę. - Cieszymy się, że przez tyle lat jesteście z nami - mówił zarówno do szefa Galerii, jak i do kibiców prezes Piechocki.

O godz. 18 na scenę wszedł Smolasty, czyli gwiazda wieczoru. Galeria pękała w szwach, bo każdy chciał zobaczyć swojego ulubionego artystę. Po występie Smolasty oficjalnie został... kibicem PGE Skry i również otrzymał pamiątkową koszulkę. Potem długo pozował w niej do zdjęć i rozdawał autografy. - Kto zostanie mistrzem Polski? Oczywiście PGE Skra - mówił Smolasty.

Wieczorem nadszedł czas na moment kulminacyjny, czyli prezentację drużyn. Najpierw na scenę wyszły zespoły młodzieżowe, a następnie pierwsza drużyna, na czele z nowymi siatkarzami, czyli Dusanem Petkoviciem i Norbertem Huberem. Wszyscy zawodnicy zostali gorąco przywitani przez kibiców. Głośny aplauz otrzymali także trenerzy i inni członkowie sztabu szkoleniowego PGE Skry. - Nie chcemy być tylko w play-offach! Nie chcemy być tylko na podium! Chcemy zdobyć mistrzostwo Polski i wrócić na tron - głośno i stanowczo powiedział Michał Mieszko Gogol, nowy trener PGE Skry i dostał ogromne brawa, po czym kibice zaczęli skandować jakże znane hasło "mistrz, mistrz, Bełchatów!"

Drużyna w sobotę wyjechała już do Gdańska, gdzie w niedzielę zmierzy się w premierowym meczu PlusLigi z tamtejszym Treflem. Bądźcie z nami przez cały sezon!